З добрими побажаннями - до громади-іменинниці
05.09.2017 15:27:03
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id502

Два роки – це, погодьтеся, зовсім невеликий проміжок часу. Але для першопрохідців запровадження об`єднаних територіальних громад цей період, напевне, вже перетворився на цілу епоху. Адже на зорі новостворених громад їх очільникам непросто було ступати крок за кроком на тому відповідальному шляху, який в нашій області ще ніхто не торував.

У суботу Мокрокалигірська об`єднана територіальна громада відзначила другу річницю створення. Захід провели в урочистій обстановці. Святково прибраний місцевий парк кликав жителів Мокрої Калигірки, Сухої Калигірки, Єлизаветки та Ярошівки та запрошених гостей подивитися на виставку декоративно-вжиткового мистецтва тутешніх умільців, а сільські діти отримали чудову можливість побавитися на батуті на розважитися на атракціонах.

У прохолодному затишному парку люди ще задовго до початку концертної програми займають місця. У цей час поважна комісія у складі голови Мокрокалигірської об`єднаної громади Вікторії Пипи, депутата Черкаської обласної ради Олександра Коваленка, заступника голови Катеринопільської РДА Володимира Коваленка, голови Катеринопільської районної ради Віталія Верети та депутата Катеринопільської районної ради, головного лікаря Катеринопільської райлікарні Людмили Борецької проводить огляд експонатів декоративно-вжиткового мистецтва місцевих жителів.

Творці виставки, мешканці сіл, об`єднаних у громаду, були напрочуд гостинними. Високим гостям з району разом зі зразками власних мистецьких витворів пропонували і смачні страви, і чарочку-другу за успішний розвиток громади. Також представники кожного села щиро запрошували завітати до них у гості, особливо майстерно та дотепно зробили це жінки з Сухої Калигірки, демонструючи присутнім багатий урожай, яким щороку обдаровує сільчан родюча земля цього села. Вареники, канапки, салати, шашлики – чим тільки не пригощали громаду сільські трударі.

Але свято лише тільки починалося і на присутніх чекала концертна програма, підготовлена силами місцевого будинку культури. З повагою і прихильністю слухала громада пісні у виконанні шкільних колективів та вокального дуету у складі Тетяни та Сергія Говрасів.

Голова Мокрокалигірської об`єднаної територіальної громади Вікторія Пипа у своїй промові підкреслила, що розпочинати роботу їй довелося з чистого аркуша, адже досвіду роботи з об`єднаною громадою досі не було.

- Ми здолали безліч труднощів, які траплялися на шляху, але можу з упевненістю прозвітувати, що з багатьма поставленими завданнями справилися, - сказала Вікторія Вікторівна. – Нам не було в кого вчитися, але наступні новостворені громади вчитимуться на нашому досвіді і йтимуть по наїждженій нами колії.

Вікторія Вікторівна привітала з днем народження громади колишніх сільських голів, які першими виступили за її створення, а тепер постійно беруть участь у діяльності ОТГ – Володимира Некрученка, та Ніну Бабушко, а також ярошівського старосту села Олега Біляка, сухокалигірського – Діну Присяжнюк, єлизаветського - Світлану Михайлець. Ці люди щодня трудяться заради розбудови ОТГ, і з нагоди 2-ої річниці її створеня отримали від керівництва подяки та почесні грамоти.

Надалі іменинниця, тобто Мокрокалигірська об`єднана громада, отримувала від гостей безліч теплих привітань і подарунків. Так, депутат Черкаської обласної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Коваленко для Мокрокалигірської та Ярошівської шкіл вручив сертифікати на суму по 5 тисяч гривень. Також Олександр Анатолійович виділив 4 тис. грн. для озеленення єлизаветського кладовища. Мокрокалигірським медикам надав обіцяні з нагоди минулого професійного свята 5 тисяч гривень на придбання необхідного обладнання. Також 5 тисяч гривень Олександр Коваленко вручив для видання книги про Мокру Калигірку упоряднику збірки Людмилі Дідук.

- Мокрокалигірська ОТГ створена в нашій області однією з перших. Моє головне щире побажання – завжди і надалі будьте першими! – звернувся до громади Олександр Коваленко. – Адже ваш вклад у розвиток об`єднаних громад – неоцінимий. Ваш досвід перейматимуть наступники і будуть учитися на ваших досягненнях, - запевнив Олександр Анатолійович.

Кульмінацією урочистостей став головний подарунок Мокрокалигірській громаді від депутата Черкаської обласної ради Олександра Коваленка - виступ феєричного файєр-шоу «Сварожичі». За сприяння депутата «вогняні» жонглери з неймовірним успіхом виступили вже у багатьох селах Катеринопільщини.

07.09.2017 14:12:32
466

На свято були запрошені тільки обрані?

Читайте також:
Іван Гегедош відбирає земельну ділянку у пасічника?
«Урожай» сіє медовий соняшник
Шкода, не було там «Курочки Ряби»
Випуск у Мокрокалигірському БРЦПО: щороку, ніби вперше
День медика – з виїздом на природу
Безкоштовна стоматологія - ще цілий тиждень
Катеринопільські вчителі на екскурсії в «Софіївці»
Дякуємо за подорож по Черкаському зоопарку!
Два крила Дар`ї Дейнеги
Увага! Увага! Шановні катеринопільці!