Депутат виступив за попередження екологічної катастрофи
22.09.2017 10:27:35
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id505

На останній сесії Черкаської обласної ради депутат обласної ради від фракціії ВО "ЧЕРКАЩАНИ" Олександр Коваленко підняв украй важливе питання не тільки для району, але й області, а саме: збереження небезпечних відходів пестицидів (всього в області зберігається 285т). Відомо, що у 2016 році Єрківською селищною радою Катеринопільського району було зроблено запит у Мінприроди України щодо виділення коштів у сумі 10,8 млн. грн з Державного бюджету України на знешкодження відходів пестицидів. Про це пише на своїй сторінці у «Фейсбук» голова постійної комісії Черкаської обласної ради з питань захисту прав споживачів Наталія Старікова.

На жаль, кошти ні з Державного бюджету, ні з обласного, ні з інших незаборонених законодавством джерел не виділено до цього часу. З метою запобігання виникнення стихійного лиха разом з громадою Катеринопільщини Олександр Коваленко звернувся з проханням - знайти можливість виділення коштів з обласного бюджету за підтримкою співфінансування Єрківської ОТГ на знешкодження відходів пестицидів і агрохімікатів у Катеринопільському районі.

Публікуємо дослівний виступ Олександра Коваленка на сесії Черкаської обласної ради.

«Шановний голово! Шановні колеги!

Усі ми пам’ятаємо Чорнобильську трагедію. Скажу, що сьогодні можемо мати другий Чорнобиль у нас на Черкащині, в моєму рідному Катеринопільському районі. Кажу це з повною відповідальністю та усвідомленням важливості існуючої проблеми.

Мова йде про Єрківське сховище для довготривалого зберігання отрутохімікатів. Так, на території даного сховища зберігається 240 тонн небезпечних відходів пестицидів. Загалом у Черкаській області зберігається 285 тонн прострочених отрутохімікатів.

Ще у 2016 році Єрківською селищною радою було зроблено запит до Мінприроди України щодо виділення коштів у сумі 10 млн.грн. на знешкодження відходів пестицидів. Проте ані з державного бюджету, ані з бюджету області, ні з інших джерел кошти не виділені до цього часу.

8 серпня цього року направив депутатське звернення до голови Черкаської ОДА, голови Черкаської обласної ради, начальника Управління екології та природних ресурсів ЧОДА, голови постійної комісії з питань екології, використання природних ресурсів та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

18 серпня отримав відповідь від начальника Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА пані Звягінцевої. З відповіді зрозумів, що у всьому, як завжди, винна наша держава. Загалом, наші чиновники дуже полюбляють згадувати загальне, абстрактне поняття держави, коли не можуть дати конкретної та детальної відповіді на поставлене запитання.

Так, пані Звягінцева пише, що «на даний час питання знешкодження відходів пестицидів залишається проблемним на державному рівні у зв’язку з відсутністю в Україні спеціалізованих підприємств, які мають право на законних підставах здійснювати утилізацію/знешкодження або транскордонне перевезення небезпечних відходів пестицидів».

Але дивним чином ніхто не шукає альтернативи! Ніхто з керівників області не бажає проаналізувати ситуацію і знайти певний шлях, щоби звести до мінімуму потенційні ризики. Ці ризики є і вони реальні та досить небезпечні. Що ж стосується альтернативного шляху, то він існує. Але для цього Черкаська обласна державна адміністрація має припинити займатися відписками, а почати працювати.

Так, за інформацією виконавчого комітету Єрківської селищної ради, на даний час Єрківське сховище залишається розгерметизованим, майже всі кришки на контейнерах, включаючи ті, де ще зберігаються пестициди, частково розбиті, вирвані монтажні металеві скоби і атмосферні опади безперешкодно потрапляють в контейнери. Самостійно вирішити дану проблему за рахунок коштів районного бюджету немає можливості (вартість утилізації становить 12 млн. грн.)

Тому від імені громади Катеринопільщини вкотре вже звертаюся до керівництва Черкаської обл. звернути увагу на існуючу проблему з відходами пестицидів у Єрках та втрутитися у ситуацію з незадовільним станом сховища. На часі - створити комісію, проаналізувати ситуацію і взятися до вирішення проблеми. Не чекаймо, коли станеться екологічна катастрофа. Київ не зверне на нас свою увагу, поки ми самі не захистимо права своїх громадян».

Читайте також:
Лелеча доля з вулиці Озірної
Катеринопільські новини коротко
Гроші на апарат штучної вентиляції легень збирали «толокою»
Ірина Ванникова подарувала БРЦПО ноутбук
Разом з кабельним у Катеринополі може відродитися і телебачення
Диво в Шостаківському НВК – інтерактивна дошка
«Катеринопільський райавтодор» відійшов до Шполи. Хто винен?
“Чому замерзла Сміла”
Новий «Бєларус» готовий для розчистки доріг
Дорога тепер має господаря