Грошові сертифікати від "ЧЕРКАЩАН" - медикам Катеринопільщини
07.12.2017 15:58:25
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id514

6 грудня в Катеринопільській районній лікарні депутати Черкаської обласної ради від «ЧЕРКАЩАН» Артур Футима та Олександр Коваленко та їх помічник-консультант Ніна Бабушко зустрілися з медичними працівниками району. На зустрічі були присутні головний лікар медзакладу Людмила Борецька, завідувач інфекційним відділенням Мирон Левицький, представники Черкаської обласної отранізації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» та журналісти.

Насамперед Артур Футима та Олександр Коваленко перевірили роботу не так давно обладнаного кабінету «Довіра», призначеного для консультацій, обстеження, профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцією, туберкульозом та іншими захворюваннями, а також палату, призначену для лікування та реабілітації учасників АТО. Ці медичні об`єкти допомогли Катериноільській райлікарні відкрити саме «ЧЕРКАЩАНИ».

Зазираючи в недалеке минуле, варто зазначити, що непросто було медикам самотужки відкрити і спеціалізовану палату, і кабінет. Процес переобладнання приміщення у спеціаліазований кабінет «Довіра», наприклад, проходив близько року. До цієї важливої справи намагалися залучати багато місцевих спонсорів, однак левову частку допомоги надало саме політичне об`єднання земляків, зокрема, депутати Черкаської обласної ради Артур Футима та Олександр Коваленко (близько 52 тис.грн).

- Люди знають, що ми, лікарі. повинні надавати медичну допомогу, - сказала на зустрічі головний лікар Катеринопільської ЦРЛ Людмила Борецька. – Хворим важко пояснити, як на протязі всього року нам важко було працювати. Адже вийшло так, що реформи розпочалися без врахування фінансових та юридичних питань, пов’язаних із об`єднанням громад. В Черкасах набагато більший вибір спеціалістів, у районах же кваліфікованих лікарів не вистачає, наші медики зазвичай працюють за жорстким графіком. Вийшло так, що місцеві медичні установи опинилися у вкрай напруженому матеріальному становищі. Добре, що допомагають спонсори.

Олександр Коваленко вручив медперсоналу кабінету «Довіра» сертифікат на придбання меблів, які вже на даний час замовлено.

- «Черкащани» завжди готові прийти на допомогу і районній лікарні, і сільським ФАПАм, - взяв слово депутат Черкаської обласної ради Олександр Коваленко. – Для облаштування кабінету «Довіра» ми на протязі року тричі виділяли кошти. Зважаючи на труднощі, з якими довелося створювати даний кабінет, жодне звернення медиків не залишали без уваги.

У кабінеті «Довіра» вже проводиться консультування бажаючих обстежитися на ВІЛ інфекцію, дотестові та післятестові консультації хворих як при позитивному, так і при негативному результаті тесту на ВІЛ інфекцію. Саме в кабінеті «Довіра» люди мають змогу довіритися лікарю і заручитися конфіденційністю. Кабінет має відокремлений від основного корпусу вхід та дозволяє пацієнтам поговорити з медперсоналом поза місцями основного скупчення хворих.

Про те, що «ЧЕРКАЩАНИ» постійно дбають, щоб місцева медицина залишалася на сучасному рівні, свідчить і факт відкриття палати для лікування учасників АТО, де вже пройшли медичне обслуговування та реабілітацію сотні захисників українських кордонів. Того дня в цьому ще раз пересвідчилися і журналісти, і самі «ЧЕРКАЩАНИ», відвідавши хворих у спеціалізованій палаті з усіма зручностями. Телевізор, холодильник, окремий санвузол з душовою, добротні меблі – все це вже більше року завдяки Олександрові Коваленку та Артурові Футимі до послуг ветеранів АТО.

Далі відбулася безпосередня зустріч депутатів Черкаської обласної ради з медичними працівниками району. Головному ендокринологу Катеринопільщини Андрію Приходькові Олександр Коваленко передав сертифікат на суму 17 тисяч 700 гривень для придбання глюкометрів та тест-смужок до них. Таким чином, замовлено вже 30 приладів для вимірювання рівня цукру у крові сільських жителів району. Адже глюкометри від «ЧЕРКАЩАН» отримають саме сільські ФАПи.

У свою чергу для Артура Футими та Олександра Коваленка медики підготували ще цілий ряд запитів, спрямованих на поліпшення обслуговування хворих на цукровий та нецукровий діабети, оснащення ФАПів необхідним обладнанням. Заступник головного лікаря Віктор Рожновський запропонував «ЧЕРКАЩАНАМ» надавати кошти на лікування атовців та їх сімей. Частина цих запитів стосується суто обласних оздоровчих програм, тож вирішувати їх доведеться як на місцевому, так і на обласному рівні. У будь-якому разі всі прохання і пропозиції лікарів зареєстровано до виконання помічником-консультантом депутатів обласної ради Ніною Бабушко.

На зустрічі виступив і директор ТОВ «Катеринопільський елеватор», депутат Черкаської обласної ради Артур Футима з дещо лаконічною, але не менш значимою для медицини Катеринопільщини промовою. Адже відомо, що підприємство, очолюване нині Артуром Феліксовичем, активно допомагає медичним закладам району. Медики знають, що вклад «Катеринопільського елеватора» в розвиток медичного обслуговування населення нині важко переоцінити.

Зустріч, зініційовану вищезгаданими депутатами обласної ради, лікарі побудували далеко не на принципі «щось просити». На заклик Олександра Коваленка говорити про наболіле так, як диктує саме життя (без побоювань і замовчувань) служителі Гіпократа відгукнулися щиро і відкрито. Було детально обговорено аспекти медичної реформи, згідно якої належить працювати вже з наступного року, «плюси» і «мінуси» державних нововведень. Також було накреслено чіткі шляхи подальшої співпраці медиків з «ЧЕРКАЩАНАМИ», саме тою політичною силою, без підтримки якої не затверджується жодне рішення в Черкаській обласній раді.

Зазначимо, що у 2016 році «ЧЕРКАЩАНИ» надали Катеринопільським медичним закладам фінансової допомоги на суму 135,3 тис. грн. За період 2017 року (крім грудня) медзаклади вже отримали від «ЧЕРКАЩАН» 123,4 тисячі гривень.

Читайте також:
Лелеча доля з вулиці Озірної
Катеринопільські новини коротко
Гроші на апарат штучної вентиляції легень збирали «толокою»
Ірина Ванникова подарувала БРЦПО ноутбук
Разом з кабельним у Катеринополі може відродитися і телебачення
Диво в Шостаківському НВК – інтерактивна дошка
«Катеринопільський райавтодор» відійшов до Шполи. Хто винен?
“Чому замерзла Сміла”
Новий «Бєларус» готовий для розчистки доріг
Дорога тепер має господаря