Медові перспективи Юрія Кожушка
12.01.2018 5:20:19
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id520

Зима. Бджоли, як і люди, чекають весни. Десь якимось незбагненним для нас почуттям Божа комаха вже відчуває, що весна не за горами. Але попереду – ще справжнє випробування: кілька місяців сидіти у вулику. Хвилюються пасічники: чи вистачить бджолам корму, чи не упелехається хвороба, чи достатньо вентиляції. Бджоли ж бо цілу зиму мусять зберігати спокій. Основні роботи на пасіці почнуться з квітня.

Катеринопільський підприємець Юрій Кожушко у минулому році отримав грантові кошти у сумі 40 тисяч гривень за перемогу у конкурсі «Село. Кроки до розвитку», який пройшов за підтримки ТОВ «НВФ «Урожай». За ці кошти згідно бізнес-плану придбано 10 бджолосімей, 15 багатокорпусних вуликів, чотирьохрамкову медогонку, пилковловлювачі, сонячну воскотопку, ветпрепарати.

- Мені важко переоцінити значення отриманого гранту в моєму бізнесі. – каже Юрій Володимирович. – За багато років, відколи займаюся бджолами якось не знаходилось коштів на придбання нової медогонки чи навіть пилкозбірників. Не було й сонячної воскотопки. Тепер усе це є. Чого лише варті 15 нових вуликів, в котрі навесні пересадимо бджоли! Щоправда, ці вулики ще потребують вкладення коштів і праці: потрібно вкрити жерстю кришки, замовити або самому змайструвати надставки.

Коли оголосили переможців конкурсу «Село. Кроки до розвитку», у пасічників сезон робіт підходив до завершення. Племінні пасіки в цей час припинили торгувати бджолами, приймаючи замовлення вже на наступний рік. Вдалося придбати 10 бджолосімей місцевої породи у сусідньому Звенигородському районі.

- Завдяки отриманому гранту планую розвести не менше як 50 бджолосімей, - ділиться планами Юрій Кожушко. - Про результати можна буде сказати у другій половині літа. Сьогодні ще не беруся давати прогнози на успішне завершення зимівлі. О цій порі залишається лише сподіватися на ранній обліт бджіл навесні та щедрий медозбір. Вважаю, що основу для цього закладено ще восени минулого року завдяки отриманому гранту.

Для досягнення поставлених соціальних показників діяльності з лютого підприємець офіційно працевлаштує одного працівника, згодом ще одного. Щодо надання меду та пилку дітям-інвадідам та престарілим, цю місію підприємець виконає у серпні 2018р. Адже поки-що не лише не отримано прибутків з грантового бізнес-плану, але й не всі кошти освоєно: залишилося закупити металопрофіль для облаштування даху на мобільному причепі. Ці роботи Юрій Кожушко відклав на початок літа у зв`язку з тим, що виконати їх не в змозі за станом здоров`я. Також деякі кошти гранту та власні кошти відклав для можливого поповнення пасіки бджолосім’ями навесні.

Деякі вулики з племінними матками Юрій Володимирович переніс до зимівника. Але основна частина пасіки зимує надворі. Тепер підприємець мало не щодня ходить коло вуликів та прослуховує через льотки, як зимують його бджолосімї. Було, насипало снігу, то звільняв від заметів льотки. Це щоб бджолам надходило чисте повітря для успішної зимівлі.

Юрій Кожушко каже, що отриманий грант надав змогу працювати не лише для отримання прибутку, але й для створення нових робочих місць та забезпечення продуктами бджільництва тої категорії людей, яка цього найбільше потребує. Приємно усвідомлювати, що саме таким чином і закладено надійний фундамент для вдалих медових перспектив його сімейного бізнесу.

"Містечко над Тічичем"

Читайте також:
Козацькі розваги і козацька каша
У Сухій Калигірці відкрито дитсадок
У БРЦПО відзначили День працівників освіти
Дорога без господаря
Медики в Катеринополі заговорили «про це» відкрито
Театр пісні «Джерела», вироби місцевих умільців та три види вареників від БРЦПО
«Після 40 днів від втрати єдиного синочка в його світлу пам‘ять хочу творити добро!!!» -
Класи нового корпусу БРЦПО розписує художниця
Підмога домашній живності: агрофірма
«Любисток» виступив на фестивалі української пісні в Маріуполі