«Агро-Вікторія» не спродує тваринництво, а розвиває
12.01.2018 5:27:14
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id521

«Не дочекаєтесь!» - кажуть у колективі ФГ «Агро-Вікторія-Катеринопіль» з приводу останніх чуток, ніби-то на молочнотоварній фермі цього господарства спродують поголів`я. До директора цього господарства Олександра Коваленка чомусь телефонують і запитують, чи правда, що він розпродує ферму. Напевне, такі чутки хтось розпускає відтоді, як почало втрачати тваринність підсобне сільськогосподарське підприємство "Бондарка", що на хуторі поблизу Шостакового. На противагу «Бондарці» ФГ «Агро-Вікторія-Катеринопіль» не лише не скорочує поголів’я худоби, але й планує збільшити його щонайменше на 100 голів ВРХ.

- Не знаю, кому вигідно розпускати плітки, що ніби-то й «Агро-Вікторія» також втрачає тваринництво, - каже керівник господарства, депутат Черкаської обласної ради Олександр Коваленко. – Навпаки, постійно розвиваємо тваринницьку галузь. У цьому році плануємо поповнити поголів’я корів. Час від часу спродуємо лише бички та телички від не дуже продуктивних корів. Від продуктивних залишаємо для поповнення стада. Нещодавно спродали малих поросят, буде наступний опорос – також продаватимемо. Молодняк реалізуємо постійно, на цьому тримається ферма. Це нормальний господарський процес.

У шостаківській «Бондарці» Олександр Коваленко нещодавно викупив корми. Спродуючи поголів`я, господарство запропонувало сусіднім фермерам придбати його літні заготовки. Проте корів «Агро-Вікторія» на «Бондарці» купувати не стала.

Сумна доля шостаківської «Бондарки», звісно, не додає оптимізму. Подейкують, що причина закриття господарства криється у тому, що тваринництво стає невигідною галуззю. Дохід від обробітку землі в рази більший, а затрат – менше. Але не можна цього сказати про інші тваринницькі ферми району, де мають прибуток. Напевне, рішення ліквідувати тут тваринництво приймали на вищому рівні бондарського керівництва.

Підприємство зазвичай спеціалізувалось на вирощуванні зернових і технічних культур, а також на тваринництві для отримання молока і м’яса. Свого часу господарство утримувало 326 голів великої рогатої худоби (з якої − 78 корів) та 450 свиней. На сьогодні усіх тварин із підприємства вивезли. Відтак 57 робітників ферми можуть залишитись без заробітку. Керівник "Бондарки" В`ячеслав Зайченко запевняє, що людей про звільнення повідомили завчасно і ще два місяці після втрати роботи їм виплачуватимуть зарплату.

Читайте також:
Козацькі розваги і козацька каша
У Сухій Калигірці відкрито дитсадок
У БРЦПО відзначили День працівників освіти
Дорога без господаря
Медики в Катеринополі заговорили «про це» відкрито
Театр пісні «Джерела», вироби місцевих умільців та три види вареників від БРЦПО
«Після 40 днів від втрати єдиного синочка в його світлу пам‘ять хочу творити добро!!!» -
Класи нового корпусу БРЦПО розписує художниця
Підмога домашній живності: агрофірма
«Любисток» виступив на фестивалі української пісні в Маріуполі