"Це ми вже зараз такі добрі. А тоді знаєте, які злі були..."
04.02.2018 17:45:58
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id527

Жителі вулиці Чорновола, що в Куті селища Катеринопіль, досі не можуть заспокоїтись від пережитого снігового полону. Їхній куток на відшибі від райцентра засипало снігом мало не по пояс, на цілий тиждень відрізало від електропостачання, магазинів, школи, аптеки. Та жителі 23 будинків, які тут розкидані мало не до Єрок, проявили дружню підтримку, витривалість і навіть агресивність у боротьбі зі стихією. Або, як то кажуть, на місцеве керівництво надійся, а сам не плошай…

У деяких будинках зі зникненням світла перестав горіти газовий котел. За кілька днів термометр зафіксував у хаті +5. Ще трішки – і замерзло б водяне опалення. Та не лише від цього ставало страшно. Дороги були непрогорнуті, до школи не добратися. У домівках з малими дітьми не стало хліба.

Молода мама Інна Лисенко не стомлювалася телефонувати Іванові Гегедошу.

- Я до нашого селищного голови вже з різних номерів намагалася додзвонитися, - розповідає Інна. – Він руками розводить: «Хіба я всесильний чи Господь-Бог вам?» Знову дзвоню, нарешті відповів, каже: «У мене є джип, приїду, дітей до школи відвезу». Приїхав, забрав дітей, правда, в самий клас завів. Не забув з дітьми селфі зробити, потім у «Фейсбуці» пропіарився.

Коли в хаті Інни Лисенко не стало хліба, жительки Кута Віта Гриценко та Люба Тригуб звернулися до депутата Черкаської обласної ради Олександра Коваленка. Адже дійти комусь до магазину було нереально. Олександр Анатолійович приїхав сюди своєю автівкою, довідався про скруту, не зволікаючи, купив 10 хлібин і роздав усім, хто потребував. Досі мешканці вулиці дякують депутатові Черкаської обласної ради Олександрові Коваленку за турботу.

- Малій дитині не поясниш, що нема світла і нема дороги, щоб сходити в магазин, - каже Інна Лисенко. - Спасибі Олександрові Анатолійовичу за його людяність,

- Ми вже було вирішили, що нікому не потрібні і ніхто до нас сюди не приїде, - каже місцева жителька Валентина Лісовенко. – Дорогу довго не горнули. От як літом, то горнуть пісок, треба й не треба. А сніг розчистити тут ніхто не спішив.

Отож міф про те, що мешканці віддаленої вулиці Чорновола нікому не потрібні, поволі розвіявся. Але головне випробування для кутян було попереду.

Насамперед, потрібно було відновити електропостачання. І вони зробили це. Чомусь упевнені, що коли б самі не взялися і не вирізали просіку обабіч високовольтної лінії, то світла й досі не було б.

- Не залишили нас у біді і, чим могли, допомагали депутат селищної ради Вадим Хмара та голова вуличного комітету Іван Комишан, - розповідають кутяни. – Зійшлися всі з бензопилами, почали зрізати сосни. На морозі, мокрі від снігу вище колін. Знеструмлені обірвані електропроводи лежали на снігу. Дерева ми відтягували вбік. Тут працювали усі ми, допомагали родичі, а полагодити електролінію приїхала бригада електриків під керівництвом Богдана Гнатюка.

Жителі Кута кажуть, що вони дуже дружно живуть на своїй вулиці. Рятуватися від стихії допомагало кутянам відчуття взаємопідтримки, розуміння. Ніщо не могло в таку негоду зупинити людей самим вирішувати свою долю.

- Це ми вже зараз такі добрі, - кажуть жінки. – А тоді знаєте, які ми злі були. Було, приїхав один начальник та вказувати нам хотів, то ми на нього як напали, він утік і більше не приїжджав. Лісництву те дерево, що нарізали, не віддамо. Знаємо, що ліс цей ніде вже не числиться.

Ідемо до просіки. Не без гордості кутяни показують місце, де здійснили своєрідний подвиг. Показали, що вони, а не хто інший господарі на своєму віддаленому кутку. Ось мирно гуде підстанція, ось електролінія, онде розводили багаття, щоб зігрітися, а тутечки ставили стіл і пригощали енергетиків борщем, варениками, гарячим чаєм.

- Ми працюємо без зарплати, - казали електрики, встановлюючи нові опори. – Але не можемо не допомогати, бо ми ж усі люди і це наша спільна біда.

На фото: після перемоги над стихією: тепер цю ділянку візьмуть під свій вуличний контроль.

Читайте також:
Дві відпустки для одного конфлікту
Дехто – за гроші, «Урожай» - безкоштовно
Зробив добро – відійди на безпечну відстань
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік