УКРАЇНА МАЄ БУТИ З ВЛАСНИМ МОЛОКОМ - "ЧЕРКАЩАНИ"
09.02.2018 18:02:37
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id534

«Створення кооперативів - єдина можливість забезпечити економічну спроможність дрібного виробника і зменшити безробіття на селі» - під такою назвою пройшов днями круглий стіл, ініційований депутатом облради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ», відомим аграрієм Олександром Коваленком. У його роботі взяли участь фермери, представники влади, місцевого самоврядування, керівники молокопереробних підприємств, депутати від ВО «ЧЕРКАЩАНИ».

Спонукав до такого заходу новий стандарт ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови», ухвалений Урядом на виконання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

З нього випливає, що молоко другого ґатунку, яке нині надходить переважно від сільського населення, переробники закуповувати не зможуть. Як це відгукнеться на селі - довго ламати голову не треба. У деяких селах і так уже не чути коров’ячого мукання. А надалі… Поведе свою корівчину дядько на забій. Бо ж селянам просто не під силу виконати вимоги до молока, аби його взяв молокопереробник. Для цього треба придбати охолоджувальне обладнання, запровадити машинне доїння, мати стерильні умови. Чи може він, небагатий сільський господар, дозволити собі таку «розкіш»? Нізащо.

Тож представники ВО «ЧЕРКАЩАНИ» й забили тривогу. Голова фермерського господарства, лідер обласної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Коваленко зауважив, що наслідки введенння в дію нового стандарту без вивчення всіх «підводних каменів» та належної державної підтримки відчутно вдарить по селу.

- Сьогодні виробникам молока надзвичайно важко. Раніше фермери,які утримували корів, мали певну підтримку з боку держави, а сьогодні її позбавлені. Селянам стає невигідно держати корів. Бо турбот багато, а прибутки майже нульові.

Солідарний зі своїм колегою й депутат облради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ», гендиректор АФ «Шульц» Олександр Лупашко . Він переконаний, що почнеться масове вирізання худоби. Такий процес і нині має місце, а згодом він набере обертів ще більше.

Учасники круглого столу були одностайні: щоб не занапастити галузь тваринництва – потрібна дієва підтримка з боку держави. Як наголосив голова облради Олександр Вельбівець, підтримка сільгоспвиробника дасть змогу вирішити , наприклад, питання самозайнятості населення,запровадити в селах сучасні технології. Зважаючи на те, що нині майже 74 відсотки молока переробними закуповують у населення, то така підтримка молочників – конче необхідна і без зволікань.

Від стандартів як не крути, а нікуди не подітися. Тож, на переконання Олександра Коваленка, вихід - у розгортанні на селі мережі молочних кооперативів. Звісно, самим селянам це робити важко. Не ті статки. Тож потрібна дієва допомога влади, залучення інвестицій тощо.

На думку багатьох учасників круглого столу, зараз важливо не стільки будувати щось нове,на кшталт ферм, а насамперед підтримати те, що ще працює. Іншими словами, тих людей і фермерів, де ще подають голос корови і звідки йде молоко. Звичайно, дбаючи й про кооперативи, аби досягти рівня молочних стандартів.

Ініціюючи проведення круглого столу, представники ВО «ЧЕРКАЩАНИ» прагнули не тільки звернути увагу влади на проблему, яка насувається на село, а й разом випрацювати алгоритм подальшої роботи над цією проблемою. У підсумку учасники круглого столу прийняли резолюцію, в якій зазначено: внести зміни до обласної програми «Створення регіонального навчально-практичного Центру розвитку багатофункціональних кооперативів” в частині організації і фінансування молочарських кооперативів; запропонувати через депутатів обласної і місцевих рад прийняття у районах і ОТГ районних програм і програм рад ОТГ щодо підтримки створення молочарських кооперативів; сприяти залученню зовнішніх інвестицій у Черкаську область на підтримку створення кооперативів через реалізацію проектів подібних в Івано – Франківській області; звернутися від депутатів обласної ради до Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б, міністра аграрної політики та продовольства України Кутового Т. В. щодо збільшення фінансової підтримки на створення сільськогосподарських і молочарських кооперативів.

За інформацією ЧОО ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

Читайте також:
Дві відпустки для одного конфлікту
Дехто – за гроші, «Урожай» - безкоштовно
Зробив добро – відійди на безпечну відстань
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік