Коли дах поїхав по-справжньому…
13.02.2018 18:32:47
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id537

Схоже, що січневий снігопад ще довго катеринопільцям нагадуватиме про себе. Його наслідки не всі поспіщають ліквідовувати. Це стосується як приватних домоволодінь, так і комерційних торгових точок.

Після снігового «апокаліпсису» завалився дах на будинку по вулиці Козацькій (Жовтневій), що в Катеринополі. Господарка дому Валентина Олійник в даний час проживає у співжителя. Однак до своєї хати навідується. Грошей, щоб відбудувати дах на власній домівці, у жінки немає. Тому зверталася до Катеринопільської селищної ради, щоб виділила кошти для перекриття її будинку.

- Тієї ночі, як обвалився дах, у хаті ночував мій брат, - розповідає Валентина. – Наша хата вважається колгоспною, на горищі не видержали цвяхи, що тримали перекриття. Пізніше пішов мокрий сніг. Упала стеля.

Валентина каже, що з глиняними роботами впорається. Якби допомогли перекрити будинок. Його ще будувала її мати, працюючи в колгоспі Леніна, який надавав будматеріали. Кажуть, Валентина багато років не робила у будинку ремонт. Має четверо дітей.

Допомагати Валентині не поспішають ні сусіди. ні родичі, ні навіть дорослі діти. На вулиці кажуть, що жінка часто зловживає спиртним. Земельні паї, які їй дісталися від батьків, давно віддала іншим людям. За допомогою звернулася до Катеринопільської селищної ради.

- Якщо депутати винесуть схвальне рішення, - каже Катеринопільський селищний голова Іван Гегедош, - то виділимо певну суму, але з бюджету надамо лише якусь частину коштів. Решту робіт по спорудженню даху власниця домоволодіння мусить здійснити за власний кошт.

Валентина у розпачі: будинок їй не відновити, грошей нема. Просить місцевого сільгоспвиробника і депутата Черкаської обласної ради Олександра Коваленка надати кошти для ремонту, а ще краще - придбати інший будинок. Відомо, що Олександр Анатолійович раніше купував хати своїм доглядачам худоби. Але Валентина ніколи не працювала на фермі.

В даний час жінка підраховує, скільки грошей їй треба, щоб звести дах на батьківській хаті. Можливо, пощастить відновити собі житло чи то на кошти з бюджету чи на допомогу благодійників.

Тим часом, це не єдиний випадок, коли після снігопаду поїхав дах у прямому значенні цього виразу. Не підлягають відновленню кілька торгових яток місцевих бізнесменів. Одна з них - на Катеринопільському базарі, друга – при в`їзді в центр містечка. На перший погляд – вражаюче видовище. Згодом очі звикають. Мабуть, щоб прибрати пошкоджені намети, підприємці чекають весни.

Випадки пошкодження дахів під вагою снігу спостерігалися на житлових будівлях і в інших районах.

Читайте також:
Дві відпустки для одного конфлікту
Дехто – за гроші, «Урожай» - безкоштовно
Зробив добро – відійди на безпечну відстань
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік