Мокрокалигірський БРЦПО вшанував учасників бойових дій
25.02.2018 16:52:33
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id544

У Мокрокалигірському багатопрофільному центрі професійної освіти (БРЦПО) відбувся вечір пам`яті Небесної сотні та учасників бойових дій на територіях інших держав. Колишні воїни-афганці та атовці зустрілися з учнями та педагогічним колективом закладу, щоб віддати шану загиблим бійцям, які колись ціною власного життя виконали свій інтернаціональний обов’язок, вклонитися бійцям АТО та сподвижникам Майдану, справа яких живе у серці кожного українця.

- Війна. Чужа. Нежданна. Непотрібна.

Геройство. Біль. Дочасна сивина.

Прокляття чаша випита до дна.

Жорстока тиша. Вибухоподібна, - цими словам ведучі Тетяна Гречана та Євгенія Пузанська відкривають вечір.

Звучать афганські пісні та українські сучасні патріотичні мелодії. У колишніх бійців з`являються на очах сльози. Вони тепер щороку збираються, щоб разом пом`янути полеглих товаришів. Хоч належать до різних поколінь: молоді 20-30 хлопці, котрі зовсім недавно повернулися з Донбасу, і вже 50-річні ветерани Афганістану.

Учениці Мокрокалигірського центру професійної освіти Ірина Кедік та Аліна Солодун дарують гостям пісні «В чистім полі», «Прошу в неба і землі» та інші вокальні номери, які так хвилюють обпалені війною серця. Під мелодію гімну Небесної сотні «Пливе кача» учасники бойових дій запалюють свічки.

- Ми закликаємо сьогодні згадати у тихій молитві усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Нехай кожен із нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню, як частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде пам’яттю тим, хто навічно пішов від нас¸ пожертвувавши собою, - звучить на вечорі.

Присутні вшановують хвилинами мовчання полеглих афганців, Героїв Майдану та «російсько-української» війни.

Педагог-організатор професійного закладу Ірина Приємська декламує свій власний вірш «Україна – єдина!». Відчувається, як молода авторка засуджує війну і вірить, що дуже скоро настане мир і спокій у кожній українській оселі. Є у її поезії такі слова:

Не маємо права паплюжить, ганьбити,

Розірвати на шмаття, зовсім не любити.

Ми діти однієї матінки-землі!

Озирнімось навколо, ми не одні.

Соціальний педагог Віктор Драга каже, що Мокрокалигірський БРЦПО багато уваги приділяє патріотичному вихованню учнів. Учасники бойових дій – часті гості на багатьох заходах, які відбуваються у цьому навчально-професійному закладі.

Як ветеранів Афганістану у Мокрій Калигірці знають Сергія Поліщука, Василя Бабенка та Сергія Сьобка. Серед атовців шанують Олександра Могилу (голову Спілки ветеранів АТО Мокрокалигірської громади), Аркадія Будника, Максима Майорова, Андрія Турчина та Олександра Сивака.

Учасників бойових дій, які завітали того дня до Мокрокалигірського центру професійної освіти, пригостили чаєм та кавою і чудовим тортом, спеченим майстрами з виробничого навчання по спеціальності «кухар-кондитер» Аллою Дем`яненко, Людмилою Погрібною та Ларисою Шпак.

Читайте також:
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік
Родина одиноких людей завжди рада гостям
Веселих свят та щасливого Різдва!
З Новим роком та Різдвом Христовим!