8 Березня в Катеринополі рятували жінку від смерті
09.03.2018 11:17:19
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id549

7 березня, у Катеринопільську ЦРЛ у важкому стані доставили й прооперували колишню медсестру приймального відділення Ольгу Ядловську, 70-го року народження. Жінка 25 років пропрацювала у приймальному покої, допомагала рятувати людські життя. Тепер вона сама потребує термінової і невідкладної допомоги людей. Тяжка хвороба ледь не загубила жінку у переддень 8 Березня, коли всі представниці прекрасної половини людства отримують привітання і букети квітів.

Повідомлення про жінку, яка, балансуючи на грані життя і смерті, потребує донорської крові 3 групи з негативним резусом, буквально «зірвали» соцмережІ, «Будьмо милосердними! - закликала місцева журналістка Тетяна Івашкевич, - Жінка помирає». І на цей заклик відгукнулися багато небайдужих громадян із потрібною групою крові. Ольгу Ядловську врятовано, однак до повного одужання було ще далеко. Люди переказували родичам хворої кошти. Необхідно було терміново викликати у Катеринопіль швидку допомогу «Борис» та доправити хвору в Київ для подальшого лікування.

Завідуюча гінекологічним відділенням Катеринопільської райлікарні Ольга Назаренко звернулась за допомогою до депутата Черкаської обласної ради Олександра Коваленка. Олександр Анатолійович домовився з головним хірургом інституту ім..Шалімова про лікування катеринопільчанки в цьому медичному закладі.

− Усе, що можна було зробити на місці, ми зробили, − каже лікар Ольга Назаренко. - Не одна я боролась за життя нашої колеги. Поруч постіно були хірург Любов Сковпень, лікар-анестезіолог Василь Вихрист, медсестри, санітарки. Все вирішували лічені секунди і ми не присідали. Але здоров`я Ольги і надалі було під загрозою. У неї тяжка патологія. За сприяння Олександра Коваленка жінку вдалося терміново госпіталізувати в Києві.

Мабуть, надовго запам’ятається завідуючій гінекологічним відділенням Ользі Назаренко Жіночий день 8 Березня 2018 року. Адже колишня медсестра Катеринопільської райлікарні Ольга Ядловська поступила у відділення в переддень цього свята. Ольга Василівна обстежила хвору і прооперувала її. Через складну патологію організм дав збій, лопнула судина і скоро жінці стала потрібна донорська кров ще й досить рідкісної групи. Такої в лікарняних запасах не було. Через соцмережі донорів знайшлося достатньо.

Особливим 8 Березня стало і для депутата Черкаської обласної ради Олександра Коваленка. У переддень Жіночого свята йому довелося не лише поздоровляти квітами і вітальними листівкам прекрасну половину жителів Катеринопільщини, але й долучитися до порятунку однієї з її представниць. Вже потім лікарі дякували депутатові за своєрідний подарунок до 8 Березня. Допомогти поставити на ноги катеринопільчанку Олександр Анатолійович попросив директора Національного інституту хірургії та трансплантології ім.О.О.Шалімова, доктора медичних наук, професора, якого ще називають головним хірургом України, Олександра Усенка. Олесандр Юрійович відомий в Україні ще й як керівник відділу хірургії шлунково-кишкового тракту та завідувач кафедри хірургії та трансплантології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. Має звання Заслуженого лікаря України, Лауреат Державної премії України, голова правління ВГО "Асоціація хірургів України", а також головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності "хірургія".

- Все це потрібно було робити швидко, бо дорога кожна хвилина, - розповідає Олександр Анатолійович. - Вже за 5 хвилин Ольга Василівна говорила з головним хірургом усієї України Олександром Усенком по мобільному. Професор наказав привозити хвору не зволікаючи. Прибула швидка допомога «Борис» і жінку в терміновому порядку було доставлено до столичних світил медицини. Наскільки відомо, благополучно.

Місцеві медики визнають, що для порятунку їхньої колишньої колеги нашій райлікарні бракує новітнього обладнання. Однак навіть враховуючи цю обставину, жінку в такій критичній ситуації вдалося не втратити.

Зазначимо, що Ольга Ядловська одружена, має двох синів, менший ще ходить до школи. Її родина буде вдячною за кожну гривню, перераховану задля порятунку жінки. Для лікування в київському інституті хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова родина просить про допомогу. Рахунок у "Приватбанку": 5168 7573 3713 4797. Панченко Олександр, чоловік. Телефон для зв’язку: 096-48-55-226

09.03.2018 16:31:20
Коваленко

Є хороші новини , від професора Усенко Олександра, Операція пройшла успішно , Ольга перебуває в нормальному після -операційному стані . Операцію провів особисто Усенко. Дякую всим хто допомагав.

09.03.2018 14:03:55
Наталія

Велика подяка всим хто долучився до порятунку молодої жінки,матері двох дітей !!! В першу чергу лікарям Ольгі Василівні Назаренко , Сковпень , Рожновському, журналістам , донорам ,і всим небайдужим жителям Катеринопільщини за мат. допомогу.І особливо Коваленко Олександру Анатолійовичу за його авторитетне , і миттєве вирішення питання стосовно госпіталізації Ольги Ядловськоі з директором інституту Шалімова.

Читайте також:
Дві відпустки для одного конфлікту
Дехто – за гроші, «Урожай» - безкоштовно
Зробив добро – відійди на безпечну відстань
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік