У Єрках оселились лебеді
25.03.2018 21:38:44
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id555

Ці білі красені, котрі мало кого залишать байдужими, прибилися до Єрок якимись незбагненними шляхами наприкінці березня всупереч затяжним морозам. Очевидно, застигнутих зимою птахів привабила мілина коло єрківського мосту, що при в`їзді в селище з боку Катеринополя. Тому можна вважати, що сталося справжнє весняне диво – лебеді у Єрках на залитих повінню луках. Напевне, це добрий знак. адже птахи чомусь обрали місце, не дуже привабливе для людей. Влітку тут подібно талим водам може виходити на поверхню і смердіти місцева каналізація.

Голова Єрківської громади Леонід Польовий, побачивши екзотичних гостей, не зміг не зупинити автівку.

- Зупинився, щоб помилуватися лебедями, - розповідав Леонід Олексійович, - Нарахував більше 20-ти. Наступного дня вдарив мороз. Не знаходив собі місця, думав, як там птахи. А вони збилися тісніше на воді, яка не замерла. Тоді вирішив разом з мисливцями організувати підгодівлю птахів.

Пропозицію єрківського голови громади підтримали Василь Будник, Ігор Шкуренко, Сергій Сап`ян та Василь Мартиненко. Разом виготовили невеликий пліт-годівничку. «Катеринопільський елеватор» надав для підгодівлі зерно, яке насипали в годівничку. Чоловіки одягли рибальське спорядження, пліт пустили на воду, прив’язавши до верби.

Чи ж удалося природолюбам звабити лебедів, щоб залишилися у Єрках на все літо, вивели потомство і стали окрасою центра об’єднаної громади? Час покаже. Все ж таки, очевидно, птахи зупинилися тут «транзитом», без далеких планів на майбутнє. У всякому разі, пернаті аж ніяк не могли знати, що влітку в цій місцині на всю округу смердять стічні води. Звісно, лебедям це невтямки, але Єрки з їх присутністю можуть стати бажаними для туристів. Аби ж не клята каналізація…

Читайте також:
Весняно-польові роботи з новою технікою та старими кадрами
Олександр Коваленко забезпечив поїздку на фестиваль робототехніки
У Мокрокалигірському профцентрі радилися за «круглим столом»
«ЧЕРКАЩАНИ» подарували катеринопільцям смачні паски
Олександр Коваленко привітав переможців волейбольного турніру
"ЧЕРКАЩАНИ" - чемпіони України
Звіт депутата Черкаської обласної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександра Коваленка за 2017 рік
Події минулого тижня
Мокрокалигірський професійний центр відзначився на обласній виставці
Фестиваль юних еменесників