Мокрокалигірський професійний центр відзначився на обласній виставці
02.04.2018 20:47:42
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id557

Ще не так давно про Мокрокалигірський аграрний ліцей могли говорити з песимістичноми настроями. Сьогодні ж цей професійний заклад не тільки успішно крокує по освітянській ниві, але й об`єднує сусідні профтехучилища. Із колишнього Мокрокалигірського ПТУ цей навчальний заклад перетворився у потужний багатопрофільний міжрегіональний центр професійної освіти у Черкаській області. А перспективним Мокрокалигірський профзаклад став після того, як його очолив директор Станіслав Кошолап.

Починав свою трудову біографію Станіслав Васильович у Мокрокалигірському профтехучилищі вчителем фізкультури. Тодішня «верхівка» пострадянського професійного закладу, який поза очі чомусь називали «бурсою», й гадки не мала, що з молодого фізрука виросте талановитий, перспективний керівник нового покоління, який зуміє не лише втримати мокрокалигірську професійну освіту на плаву, але й вивести її у лідери на теренах області. Завдяки невичерпному власному ентузіазму, сприянню Міністра освіти й науки України Лілїї Гриневич та начальника управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерія Данилевського Станіславу Кошолапу вдалося здійснити те, що не виходило у його попередників.

Удосконалюючи навчальний процес і розширюючи професійну базу центра, більше року Станіслав Кошолап трудився над упорядкуванням нового приміщення професійного центру. Колишню контору місцевого колгоспу, що відійшов у минуле разом з пострадянськими часами, вдалося переобладнати під головний корпус БРЦПО. Усю зиму тут проводяться ремонтні роботи, будівля опалюється завдяки енергозберігаючим котлам, встановленням яких перш за все опікувався Станіслав Кошолап. Результат, у який мало хто вірив - із 1 вересня тут розпочнеться навчальний процесс. Про це «Містечко» періодично інформуватиме своїх читачів.

На цьому тижні в Черкасах відбулася обласна виставка педагогічних технологій "Профтехосвіта Черкащини-2018". Мокрокалигірський багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області проводив майстер-класи та дивував присутніх вишуканими смаколиками

Майстер Людмила Павлюк викладає вже дев’ять років. Говорить, що такі професійні виставки для них – звична справа, адже щороку беруть в них участь та демонструють свої вміння. Безліч цукерок, капкейків, випічки та виробів із мастики презентував центр і цього року.

- На виставці презентуємо вироби наших учнів, які були зроблені разом з їхніми наставниками-майстрами, та проводимо профорієнтаційну роботу, - пояснює пані Людмила.

18-річна Алла Нечит випускається вже цьогоріч. Дівчина говорить: за півтора року навчання на спеціальності кухаря-офіціанта отримала ті знання, які й бажала отримати.

- Насправді це дуже цікаво. Багато чому навчилася, що раніше не вміла, наприклад, вирізати з карвінгу. Думаю потім працювати за спеціальністю у Смілі, вже й підшукала роботу, – ділиться дівчина.

Директор навчального закладу Станіслав Кошолап каже, що раніше, ще до об’єднання навчальних закладів, між ними відчувалася конкуренція, а зараз діти стали дружні, одне одному допомагають, діляться досвідом і йдуть до спільної мети – бути професіоналом у обраній професії.

- В нас навчається понад 800 осіб за різними спеціальностями. Наразі плануємо співпрацювати із європейськими вишами задля обміну досвідом та, можливо, і студентами, – зазначає директор. – Також трішки відкрию завісу: на майбутнє у нас планується кілька нових та цікавих спеціальностей.

Директор наголошує, що отримати бажаний фах студенти можуть від року до трьох з половиною навчання. А якщо абітурієнти вступають на обраний фах по закінченню 9-го класу, то, окрім диплому кваліфікованого робітника, отримують і атестат про повну середню освіту. Таким чином, вони економлять цілий рік.

Зазначимо, що на базі 9-ти класів у регіональному центрі навчають на кухаря-кондитера, тракториста-машиніста, слюсара з ремонту с/г техніки, водія, муляра, лицювальника-плиточника.

На базі 11-ти класів можна здобути профільну освіту за напрямками: муляр, лицювальник-плиточник, кухар-офіціант, тракторист-машиніст, слюсар з ремонту с/г техніки, водій.

Нагадаємо, з метою оптимізації мережі професійно-технічних навчальних закладів у 2016 році три заклади об’єдналися, утворивши один багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області. Наразі ці навчальні заклади розташовані у містах Шпола, Ватутіне та селі Мокра Калигірка.

З різних джерел

Читайте також:
Лелеча доля з вулиці Озірної
Катеринопільські новини коротко
Гроші на апарат штучної вентиляції легень збирали «толокою»
Ірина Ванникова подарувала БРЦПО ноутбук
Разом з кабельним у Катеринополі може відродитися і телебачення
Диво в Шостаківському НВК – інтерактивна дошка
«Катеринопільський райавтодор» відійшов до Шполи. Хто винен?
“Чому замерзла Сміла”
Новий «Бєларус» готовий для розчистки доріг
Дорога тепер має господаря