У Мокрокалигірському профцентрі радилися за «круглим столом»
12.04.2018 10:01:29
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id563

Минулого тижня на базі Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області відбулося засідання круглого столу на тему «Співпраця з бізнесом – запорука розвитку професійно-технічної освіти».

У стінах професійного центра, який тепер об`єднує кілька сусідніх профзакладів, зустрілися директор Мокрокалигірського БРЦПО Станіслав Кошолап, депутат Черкаської обласної ради Артур Футима, заступник начальника управління освіти і науки ОДА Валентина Ткаченко, начальник управління агропромислового розвитку ОДА Ігор Колодка, голова Катеринопільської райлержадміністрації Ольга Ніколенко, голова Мокрокалигірської громади Вікторія Пипа, директори та фахівці Катеринопільського, Шполянського та Ватутінського центрів зайнятості та багато інших відповідальних осіб. За круглим столом обговорювали проблеми сьогодення сучасної професійної освіти та перспективи її розвитку.

Можна сказати, що лейтмотивом зустрічі стало висловлення директора БРЦПО Станіслава Кошолапа про те, що Мокрокалигірське профтехучилище могло б повторити долю місцевого заводу продтоварів, якого вже ось більше десятка років не існує. Завдяки старанням та ентузіазму нового директора профзаклад у Мокрій Калигірці продовжує залишатися кузнею кадрів для села, ще й об`єднує філіали.

Спочатку поважні гості здійснили екскурс територією Багатопрофільного центру, завітали у гуртожиток, оглянули житлові кімнати учнів. В гуртожитку не так давно відремонтовано опалення, наразі все вифарбувано і впорядковано. Біля гаражів виструнчилась полагоджена до навчання та весняно-польових робіт сільськогосподарська техніка. Щоправда, трактори і сівалки профцентру дісталися ще з пострадянських часів. Директор закладу Станіслав Кошолап висловлює упевненість, що невдовзі профцентр отримає нову техніку.

Потім делегація рушила до головного корпусу БРЦПО, що майже поряд. Двохповерховий будинок, який будували колись для контори колгоспу, нарещті отримав своє друге народження. Тут вже здійснено основні роботи, переобладнано перестінки, встановлено євровікна, налагоджено опалення, на другому поверсі навіть поклеєно шпалери. Та, як виявилося, до повного завершення ще багато роботи. І хто-зна, чи пощастить керівництву закладу відсвяткувати 1 вересня новосілля.

Директор БРЦПО Станіслав Кошолап

Власне, для того, щоб обговорити ці проблеми та знайти шляхи для співпраці, й було директором БРЦПО Станіславом Кошолапом зініційовано засідання «круглого столу» за участю впливових учасників.

- Я зібрав на цю нараду керівників району, депутатів, відповідальних посадовців, щоб заручитися їхньою допомогою, - каже Станіслав Васильович. – Адже вони повинні розуміти і пишатися тим, що в нашому районі є такий професійний заклад, який продовжує розвиватися та виховувати кваліфіковані кадри для народного господарства.

Безпосередньо на зустрічі за «круглим столом» заступник начальника управління освіти і науки ОДА Валентина Ткаченко ознайомила присутніх зі станом підготовки кваліфікованих робітників для сільськогосподарської галузі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.

Начальник управління агропромислового розвитку ОДА Ігор Колодка поінформував про загальний стан та перспективи розвитку сільського господарства на Черкащині та відмітив, що керівник Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області працює на перспективу і потребує всесторонньої підтримки: як влади так і бізнесу.

Директор ТОВ «Катеринопільський елеватор», депутат Черкаської обласної ради Артур Футима звернув увагу на необхідності відкриття підготовки кваліфікованих робітників за новими професіями для переробної галузі (перероблення зерна, олієнасіння та інші). Досягнуто домовленості з роботодавцями щодо організації дуальної форми навчання за професіями сільськогосподарської і переробної галузі; організації проходження виробничої практики учнів (слухачів) та стажування педагогічних працівників в умовах сучасного виробництва; механізмів укладення тристоронніх договорів між роботодавцем, учнем та закладом освіти з метою закріплення випускників на робочих місцях.

Виступаючи перед присутніми, голова Катеринопільської РДА Ольга Ніколенко наголосила на необхідності розроблення та прийняття регіональної програми розвитку професійно-технічної освіти, спрямованої на модернізацію матеріально-технічної бази Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, яка б передбачала як залучення коштів місцевих бюджетів, так і можливостей бізнесу з метою забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітників для галузі.

Голова Мокрокалигірської громади Вікторія Пипа висловила вдячність директору Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області Станіславові Кошолапу за активну співпрацю та запросила до спільної участі у міжнародних проектах з метою втілення інноваційних технологій у професійно-технічну освіту.

Учасники круглого столу зазначили, що лише спільними зусиллями можна досягти того, щоб професійний розвиток працівників сільськогосподарської галузі на Черкащині відповідав потребам економіки регіону.

Читайте також:
Лелеку випустили до його гнізда
І ВЕСЕЛА, І ЗАВЗЯТА
Дві тисячі тюльпанів від Олександра Коваленка та Сергія Приходька
Петро Порошенко: «Українці стануть вільними, щасливими і заможними»
«Екодовкілля – в громади». У Черкасах представники двох регіонів говорили про співпрацю із потужним агрохолдингом
Верховна Рада – для освітян
На екологію, спецтехніку та охорону здоров`я
«ЧЕРКАЩАНИ» не забувають своїх Героїв
Вітати катеринопільське жіноцтво приїдуть брати Томіленки
Анатолій Підгорний: НАША СИЛА - В ЄДНОСТІ