Весняно-польові роботи з новою технікою та старими кадрами
24.04.2018 20:42:36
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id565

Хоч весна порівняно з минулим роком не поспішала до нас із теплом, та цими днями в Катеринопільському районі вже завершується посів ярих культур. Квітень на відміну від березня виявився щедрий на тепло та скупий на опади. Торік весняно-польові роботи розпочалися ще в кінці березня. Цьогорічна посівна дещо затяглася, тому хлібороби не гаяли ні хвилини, розпочинали обробіток грунту та виводили в поле сівалки.

Поспішали, щоб упоратися в строки. Особливо сьогодні, у вівторок, бо очікували на дощ. Та погода пожартувала: щедрих опадів сіячі так і не дочекалися.

- У грунті вологи достатньо, - каже директор ФГ «Агро-Вікторія-Катеринопіль» Олександр Коваленко. – Рятує посіви те, що взимку було вдосталь снігу. Вже з`явилися хороші сходи гороху, кукурудзи, соняшника, овесу.

Фермерське господарство «Агро-Вікторія» цьогоріч вивело в поле новий посівний комплекс (на фото). Новітній агрегат одночасно здійснює культивацію, посів та коткування. Разом з цим автоматично регулюється густота і швидкість посівів, комп’ютерні технології дозволяють вивільнити ручну працю.

- Працюють і нові сівалки, і старі, - каже Олександр Анатолійович. – Завдяки новому посівному комплексу можна у стислі строки справлятися з весняно-польовими роботами, які обходяться втричі дешевше.

Щоб працювати на новітній сільськогосподарській техніці, потрібні кваліфіковані кадри. Висококваліфікованих механізаторів міг би готувати для сільського господарства Мокрокалигірський Багатопрофільний професійний центр, який сьогодні очолює Станіслав Кошолап. Адже при навчальному закладі є близько 70 гектарів землі, а це значить, що є де майбутнім механізаторам переймати навики хліборобської праці. Щоправда, працюють на старій відремонтованій техніці. Та мріють про нову, сучасну.

- В цьому році провели капітальний ремонт і тракторів, і автомобілів, - каже Станіслав Васильович. – На них і працюємо. На весняно-польових роботах були задіяні чотири трактори, два культиватори, дві сівалки і одна дискова борона. Вже обсіялися, щойно завершили коткування.

На посівну відбираються найбільш сумлінні учні, які працюють у полі разом з виробничими майстрами. Керувати тракторами самостійно дозволяють юнакам здебільшого на коткуванні.

На жаль, багато років професійний заклад працює та навчає на старій пострадянській техніці. Як говорить Станіслав Кошолап, у БЦРПО є перспектива отримати бодай білоруський трактор і причіпний інвентар до нього.

Та новітні технології чекати не бажають. Хто-зна, коли нарешті профцентр отримає нову техніку. Керувати новітніми тракторами потрібно вміти сьогодні. Директор ФГ «Агро-Вікторії», депутат Черкаської обласної ради Олександр Коваленко не раз міркував над цією проблемою. Техніку вдалося придбати нову, а от працювати на ній доводиться зі старими кадрами. Тому Олександр Анатолійович не проти, щоб за його досвідченими трактористами, які знаються на новітній сільськогосподарській техніці, закріплювали учнів профцентра для проходження виробничої практики.

- Якщо учень професійного центра дійсно вирішив присвятити себе механізаторській справі, то чому б не спробувати закріпити його знання на сучасній техніці, - каже Олександр Анатолійович. – На жаль, частіше бувало зовсім по-іншому: юнаки підходять, щоб лише підписав їм лист про проходження практики.

Читайте також:
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік
Родина одиноких людей завжди рада гостям
Веселих свят та щасливого Різдва!
З Новим роком та Різдвом Христовим!