Районний гінеколог читає лекції про сімейне насильство
27.04.2018 7:31:24
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id566

Завідуюча акушерсько-гінекологічним відділенням Катеринопільської райлікарні Ольга Назаренко провела бесіду із катеринопільськими учнями про боротьбу із насильством над дітьми. Про це Ольга Василівна розповіла на своїй сторінці у «Фейсбук».

«Дискусія видалась дуже жвавою, найбільше обурення викликало те,що діти мають право жалітись на дії своїх батьків, в яких вбачались ознаки насильства. Це був мій перший досвід, після якого я задумалась... у нас же зовсім не таке виховання, як у американців. Наші діти зовсім інші, вони не сприймають до кінця "Ратифіковану конвенкцію ООН про права дітей". Діти дивуються із того,що якщо на прохання мами поприбирати у будинку вони будуть сперечатись і доказувати, що мама порушує їх права, деякі навіть обурювались і не згоджувались зі мною! Бо у нас, у українців батьки - то є святее і любов та повага до батьків привита нам із молоком матері, як кажуть у народі. Але, на жаль, насильство у деяких сім'ях все ж існує і навчатись, як із ним боротись, нам ще потрібно і потрібно!» - пише головний акушер-гінеколог району.

Батьки у свою чергу побоюються, що виховувати дітей після таких бесід стане важче.

«І все ж таки насильство і повагу до батьків, та до певного віку слухняність треба розрізняти, а то буде нам непереливки», - обережно застерігає Світлана Кравчук із Тального.

Більше ніхто з батьків не наважується підтримувати це застереження. Натомість користувачі дивуються, яким чином у Ольги Василівни вистачає часу і на основну роботу, і на громадську діяльність. Дякують лікарці за активну життєву позицію.

Коментує директор Катеринопільської ЗОШ №2 Лідія Мандрика: «Про насилля в сім'ї Ольга Василівна розповідала у другій школі і на загальношкільних батьківських зборах. Звичайно, факти, відео вражаючі. Вчителі та батьки багато почерпнути з виступу О.В.Назаренко про елементи насилля, про те,що робиться у сім'ях. Думаю, що такі зустрічі необхідно проводити в кожному навчальному закладі. Дав би Бог Ользі Василівні здоров'я і часу».

Пояснюємо, що нещодавно Ольга Назаренко взяла участь у тренінгу «Дитинство без насильства», який був організований в Україні за американських ініціатив через «Фейсбук» на конкурсній основі. Відбір медичних працівників пройшов у лютому ц.р. Ольга Василівна розповідає:

«Працюючи жіночим лікарем, намагаюсь постійно паралельно із медичною практикою займатись активною громадською діяльністю. По мірі своїх сил та можливостей намагаюся по життю активно виявляти випадки насильства в сім'ї та боротися із цим соціальним "злом"! На жаль, у нашій державі дуже недосконала законодавча база стосовно цієї проблеми і боротися із насильством практично неможливо, не виходячи за рамки "правового поля"- це із власного досвіду... Але наразі і у нас "крига скресла"- завдяки активним українцям таким, як Микола Кулеба та команда однодумців громадськоі організаціі МЦРЛ було ініційовано проведення першого конгресу "Дитинство без насильства", на якому були присутні сотні медиків із усієї Украіні. Після конгресу на конкурсній основі, було відібрано медичних працівників для участі у тренінгу «Дитинство без насильства». Метою тренінгу було навчити своєчасно виявляти та правильно реагувати на випадки насильства. Навчання проводили американські лікарі, які являються одночасно громадськими діячами, які активно борються у себе в країні із проявами насильства у сім'ї. Також на тренінгу лікарі відпрацьовували навики, як у доступній формі донести інформацію до громадськості та у майбутньому спробувати себе у ролі тренера, щоб у подальшому навчити якомога більше активних громадян протидіяти проявам насильства у сім'ї».

Читайте також:
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік
Родина одиноких людей завжди рада гостям
Веселих свят та щасливого Різдва!
З Новим роком та Різдвом Христовим!