На Катеринопільщині залишилось 11 ветеранів
10.05.2018 21:51:13
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id570

Учора в Катеринополі біля Монументу Слави відбувся мітинг, присвячений 73-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цей день тепер вважають днем пам`яті і примирення. 9 травня ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану українцям, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Та щороку цих людей стає все менше. На сьогодні в Катеринопільському районі залишилося 11 ветеранів. В самому Катеринополі – 5. Решта, переважно по одному – в селах.

- Тільки в цьому році вже померло троє ветеранів, - каже голова Катеринопільської районної ради ветеранів Микола Поліщук. - Один із них не дожив до Дня Перемоги кілька тижнів. Колишнім фронтовикам сьогодні – за дев`яносто. Найстарішому Іванові Мальчику невдовзі сповниться 99.

Їх вже так мало, але ми вважаємо цих дідусів нашими старожилами, нашою історією. Не всі прийшли до Монументу Слави, хоча День Перемоги вже став для них мірилом власних літ. Тільки двоє змогли прийти і вклогитися Вічному вогню. Це Степан Макарович Поліщук та Микола Феодосійович Ярмола. Обом за 90.

Після урочистої ходи до обеліску Слави, покладання квітів до Братської могили біля Вічного вогню учасники церемонії хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто поліг в бою, помер від фронтових ран, тих, чиє життя безжально вкоротила війна.

Після виступів керівництва району було організовано невелику концертну програму за участю народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Ностальгія», які виконали «Кленову баладу», Вікторії Винниченко з піснею «Не твоя війна», Альони Чорногор (пісня «День перемоги») та народного аматорського чоловічого вокального ансамблю «Калниболотський курінь» (пісня «Вітчизна»).

А потім ветеранів почастували у місцевому ресторані і смачними стравами, і солдатською піснею. Організатори заходу не обмежилися двома ветеранами, запросили також дітей війни, солдатських вдів, учасників бойових дій на території інших держав, ветеранів АТО, словом, всіх,¸хто на собі відчув той неймовірний тягар війни і, наближаючи перемогу, боровся за мир. Не всі змогли прийти на застілля. Більшість приймала вітання вдома разом з пакетами продуктових наборів. Так, депутат Черкаської обласної ради Олександр Коваленко підтримав ініціативи «Урожаю» і вручив продуктовий набір учасниці війни з с. Шостакового Олені Василівні Коваленко.

Тим часом у ресторані 95-річний ветеран Степан Макарович Поліщук задушевно співав зі своєю дружиною під музичний супровід Олександра Луцишина. Всі були зачудовані тим співом і бажали подружжю Поліщуків, які нещодавно відсвяткували 70 років подружнього життя, ще довго ряст топтати.

У свою чергу ветерани та учасники бойових дій дякували за щедру гостину депутатові Черкаської обласної ради Олександрові Коваленку, який замовив колишнім фронтовикам ресторан і постійно турбується, щоб пристарілим ветеранам ми приділяли максимум уваги не лише на День Перемоги.

- Щороку приходить День Перемоги і ми знову і знову віддаємо шану загиблим к Другій Світовій війні, згадуємо померлих та маємо добру нагоду поспілкуватися з пристарілими ветеранами, які ще залишаються з нами, - каже Олександр Анатолійович. - Цінуймо ці миті спілкування, бо ветеранів з кожним роком все менше. Мабуть, немає такої родини, яка б не втратила когось із рідних у війні з фашистами. Ми будемо завжди пам`ятати про той великий бій наших дідів і батьків, які вберегли планету від нацистської чуми.

Спасибі Коваленкові за ресторан для ветеранів

День Перемоги приходить зі сльозами на очах не лише до колишніх фронтовиків, але й до нас, чиї діди і прадіди полягли на полі бою з фашистами. Вони залишили нам неоцінимий спадок – героїчну історію тяжкої Перемоги ціною в 20 мільйонів життів. Як ті журавлі, відлітають ветерани у вічність, залишаючи про себе добру пам`ять. Тому щороку ми намагаємося якомога більше уваги приділити стареньким ветеранам Другої Світової, яких залишилося в Катеринопільському районі трохи більше десятка.

А допомагає нам у цьому безвідмовний депутат Черкаської обласної ради Олександр Коваленко. Від імені учасників бойових дій Другої Світової, Катеринопільської районної ради ветеранів хочу щиро подякувати Олександрові Анатолійовичу за замовлений ним у ресторані обід з нагоди Дня Перемоги. Усі запрошені були дуже задоволені обслуговуванням та смачними стравами і також дякують нашому депутату.

Микола Поліщук,

голова Катеринопільської ради ветеранів.

Читайте також:
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік
Родина одиноких людей завжди рада гостям
Веселих свят та щасливого Різдва!
З Новим роком та Різдвом Христовим!