Зустріч у Лисянці: «Урожай» не займається земельним рейдерством!
23.05.2018 23:41:37
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id575

22 травня у приміщенні Лисянської райдержадміністрації місцеві фермери зустрілися з директором ТОВ «НВФ «Урожай» Олександром Воскобойніком та депутатом Черкаської обласної ради Олександром Коваленком. Але не заради красивого знайомства покликали аграрії Лисянщини головного урожаївця Черкащини. Сільгоспвиробники запідозрили, що ніби-то новий директор «Урожаю» під прикриттям підставних фірм бере участь у аукціонах на землю та незаконно виграє їх, відбираючи у дрібних сільгоспвиробників роками оброблювані ними поля.

Про фермерські тривоги та підозри розповідає й голова Лисянської РДА Володимир Павличук:

- Серед аграріїв нашого району поширилися неправдиві чутки, що ТОВ «НВФ «Урожай» на чолі з новим директором Олександром Воскобойніком з допомогою сумнівних аукціонів відбирає землю у місцевих сільгоспвиробників. Стали говорити, що роблять так через деякі підставні агрофірми. Подібне вчинили з приватним СП «Біле озеро»: 107 гектарів оброблюваної ним землі відійшло до сумнівного орендаря. Переконані, незаконно. Посприяти у позитивному вирішенні цієї проблеми лисянські фермери попросили депутата Черкаської обласної ради, відомого на Черкащині Заслуженого працівника сільського господарства та лідера ЧОО ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександра Коваленка. Усі були певні, що за його участі спроба врегулювати ситуацію стане успішною.

І лисянські фермери не прогадали. Саме Олександр Коваленко запросив Олександра Воскобойніка, запропонувавши з цього приводу організувати зустріч у Лисянській райдержадміністрації. Як результат, директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік у спокійній діловій обстановці поставив усі крапки над «і», пояснив аграріям Лисянщини, що «Урожай» ніколи не займався незаконними аукціонами і, тим більше, земельним рейдерством.

- Перше, що мене запитали на зустрічі в Лисянці, це чому ми підвищили плату за оренду земельних паїв, - каже Олександр Воскобойнік. – З 8 відсотків підняли до 12. Все-таки хотілося б, аби власники паїв отримували від своїх орендарів не символічні суми. Думаю, в цьому і є суть претензій і звинувачень. Та ще не всім подобається, що «Урожай» працює відкрито, сплачуючи податки, а не перебуваючи в тіні, як це роблять деякі фермери. Упевнено заявляю: рейдерством «Урожай» ніколи не займався і не буде займатися.

Зрештою, сторонами було досягнуто порозуміння. Олександр Воскобойнік пообіцяв, що не братиме участі в аукціонах на фермерські землі та не вдаватиметься до переманювання пайовиків. «Я ваші землі не братиму, а ви не забирайте наші», - підсумував керівник «Урожаю». Таким чином, лисянські фермери покидали стіни райдержадміністрації задоволеними. Вдячні були обом Олександрам Анатолійовичам - і Воскобойніку, і Коваленку.

- Як очільник обласної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» також задоволений зустріччю, плідною як для лисянських аграріїв, так і для «Урожаю», - сказав Олександр Коваленко. - Коли ми йшли на вибори, то наша політична сила декларувала захист малого та середнього бізнесу. Власне, на зустрічі ми саме цього і досягли.

Варто додати, що результати земельних торгів, у результаті яких більше 100 гектарів земель відійшло сумнівному сільгоспвиробнику, будуть оскаржуватися в судовому порядку з вимогою визнати аукціон незаконним.

Читайте також:
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік
Родина одиноких людей завжди рада гостям
Веселих свят та щасливого Різдва!
З Новим роком та Різдвом Христовим!