Вітчизняна та італійська профосвіти ділитимуться досвідом
05.06.2018 18:35:22
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id576

Надзвичайно приємна і особливо значуща подія сталася 30 травня у Багатопрофільному регіональному центрі професійної освіти в Черкаській області. До села Мокра Калигірка, де розташований професійний центр, напевне, вперше за всю історію навчального закладу завітали гості з Європи. А саме - представник професійної Італійської школи «Манфредіні», її директор Мірко Падован. З того дня між цим італійським освітнім закладом та БРЦПО на Черкащині намітилася плідна співпраця, яка дасть можливість удосконалити і збагатити професійну освіту на міжнародному рівні.

Під час візиту Мірко Падован презентував особливості функціонування італійської професійної школи, розповів про розвиток та місце професійно-технічної освіти в освітній галузі Італії. Як зазначив Мірко Падован, на навчання у них приймають учнів від 14 років, які вже після 3 років здобуття фахової освіти стають професіоналами своєї справи. Навчання намагаються зробити цікавим, вагомий акцент роблять на розвитку особистості кожного учня, застосування інформаційно-комунікаційних технологій. Для учителів кожного року проводяться курси підвищення кваліфікації. Навчальний процес тісно пов’язаний з виробничою практикою: у цьому аспекті тісно співпрацюють з місцевими підприємцями, зокрема, щодо працевлаштування, забезпечення матеріалами для навчання в професійній школі.

Апогеєм зустрічі став історичний момент у житті Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти на Черкащині: було укладено договір про співпрацю з професійною Італійською школою «Манфредіні». Тим більше, що її директор Мірко Падован дуже зацікавлений в обміні досвідом з нашим регіональним центром. За умовами договору, першими за досвідом мають їхати вчителі, а вже потім – студенти.

- Оскільки всі відкриті для спілкування, то умови співпраці будуть обговорюватися з педагогами, - сказав Мірко Падован. - Важливо, на скільки часу делегації можуть поїхати. Це може бути тиждень , може бути 10 днів.

Освітянські ЗМІ вже активно публікують інформації про цю неординарну подію на Катеринопільщині.

Італійського гостя зустріли словами привітання та вручили коровай. Дуже приємно, що зустріч вдалася і представник професійної Італійської школи «Манфредіні» Мірко Падован сповнений позитивних вражень від теплого прийому усієї Мокрокалигірської громади.

Директор Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти Станіслав Кошолап у свою чергу сказав, що такий міжнародний обмін дасть неабиякий досвід.

- Приїзжатимуть наші студенти, майстри, викладачі, перейматимуть досвід в Італії, а з Італії будуть так само приїжджати до нас, сюди, на Україну, і в наш Центр, - зазначив Станіслав Васильович.

Голова Мокрокалигірської громади Вікторія Пипа також упевнена – це прорив у вітчизняній освітній галузі.

- Обмін досвідом і обмін професійними кадрами, на мою думку, в майбутньому позитивно вплине на якість професійного рівня дітей, які зараз навчаються в Багатопрофільному центрі. Наші новинки зможемо тепер продемонструвати в Італії, а італійцям, можливо, щось удасться почерпнути корисне з нашими українськими знаннями, - сказала Вікторія Вікторівна.

Для італійського гостя студентки профцентру провели майстер-клас по ліпленню вареників та оформленні капкейків, в якому Мірко Падован особисто взяв участь. Також учні, котрі здобувають професію «Кухар, кондитер» разом з майстрами виробничого навчання провели презентацію українських національних страв. Завершили зустріч екскурсією по навчальному закладу, показали класи, лабораторії, матеріально-технічну базу Багатопрофільного центру.

Зазначимо, що Станіслав Кошолап очолює навчальний заклад п’ять років. За його керівництва професійну освіту на Катеринопільщині було врятовано від знищення. Саме за сприяння нинішнього директора центр професійної освіти об’єднав три навчальні заклади. Тепер, окрім базового в Мокрій Калигірці, заклад має філії у Ватутіно і Шполі. За останні п’ять років удосконалено навчання з багатьох професій, в тім числі і нових – електрозварник, слюсар автосправи, кухар-кондитер, офіціант-бармен, продавець-обліковець, водій автотранспортних засобів, тракторист. Готується нове приміщення, де проводитимуть додаткові курси.

Студенти підтверджують, що знання, які отримують вони в БРЦПО – безцінні, адже чимало часу займає практика.

Вікторія Погрібна, студентка Тут і люди привітні, багато чого навчають, не так що словами, а ще й на практиці. Ми багато куховаримо на виробничому навчанні. І навчилися готувати багато цікавих страв.

Ілона Мельниченко, студентка Я в професійному центрі дізналася дуже багато нового. Навчилася робити щось не просто аби-як, а як найкраще. Багато чого дізналася теоретично і практично.

Станіслав Кошолап, директор Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти в Черкаській обл. Після закінчення навчального центру ми вибираємо кращих, направляємо їх на навчання у коледжі та вузи, а після отримання дипломів приймаємо молодь до себе на роботу і робимо їх майстрами своєї справи.

І на завершення - цікавинка. Спеціально для студентів та абітурієнтів Багатопрофільний центр професійної освіти готує справжнє авторалі. З цієї нагоди профзаклад закупив уже чотири «Запорожці», на них у серпні і влаштують захоплюючі ретро-перегони.

Прес-служба БЦРПО в Черкаській області

Читайте також:
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік
Родина одиноких людей завжди рада гостям
Веселих свят та щасливого Різдва!
З Новим роком та Різдвом Христовим!