Іван Гегедош відбирає земельну ділянку у пасічника?
13.07.2018 10:38:49
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id591

Минула сесія Катеринопільської селищної ради пройшла у неспокійній обстановці. Сюди несподівано завітала колишній начальник Катеринопільського відділення Пенсійного Фонду Галина Ходзіцька. У той день Галина Сергіїна вирішила виступити на сесії, хоч і не є депутатом. Так буває, напевне, коли наболить на душі, коли потрібно волати про допомогу. І слово колишній очільниці Пенсійного Фонду а Катеринопільському районі депутати селищної ради таки надали. Як з`ясувалося, Галина Ходзіцька скаржилася, що у її чоловіка Василя Ходзіцького відбирають земельну ділянку, яку їх сім`я ось уже з півтора десятка років використовує для утримання власної пасіки. Саме з доходів від бджолярства родина зводить тепер кінці з кінцями.

Та настала для їх сімейного бізнесу, як кажуть, лиха година. Ходзіцькі б`ють на сполох, що у них рейдерським шляхом намагаються відібрати земельну ділянку. Ніби-то її вже встигли приватизувати і є відповідний кадастровий номер. А звинувачують у причетості до цього незаконного захоплення не кого іншого, як Катеринопільського селищного голову Івана Гегедоша та його родичів.

- Це брехня і провокація, - коротко коментує Іван Тіберійович. - Більше ніяких коментарів.

Можливо, зважаючи на популярність нашого селищного голови серед місцевих бабусь, варто було б прислухатися до цих слів. Якби не факти та відповідні документи.

На сесії очільник селища, кажуть, час від часу дозволяв собі зриватися на крик. Про це певною мірою свідчить аудіозапис, який Галина Ходзіцька завбачливо проводила мобільним телефоном.

Загалом на сесії незрозуміло яку роль відігравали депутати. Здебільшого мовчали та низали плечима, мовляв, ми не голосували за подібні рішення, тим більше за передачу будь-яких земельних ділянок Іванові Гегедошу. Мимоволі згадується ситуація з купівлею селищною радою хати для атовця, скандал навколо якої розгорівся у ЗМІ кілька років тому. Тоді депутати також переконували, що голосували не за ту суму, за яку придбали житло Жоломкові. Зрештою, за неофіційними чутками, те провадження ніби-то на стадії закриття, а, може, вже й закрите. Бо депутати Катеринопільської селищної ради, згідно численних повторних свідчень, так заплуталися, що вже не пам’ятали, за які бюджетні гроші взагалі голосували.

Та повернемося до минулої сесії Катеринопільської селищної ради. Ще до свого виступу перед депутатами, більшість яких - від ВО «ЧЕРКАЩАНИ». Галина та Василь Ходзіцькі звернулися зі скаргами у всі можливі інстанції, в тім числі і в місцеві ЗМІ.

Зокрема, у заяві-скарзі йдеться про слідуюче (подаємо без виправлень, повністю і дослівно):

«Я, Ходзіцький Василь Володимирович,1960 р.н. , учасник бойових дій, визнаний інвалідом війни 2 гр. ситуація в якій я опинився змушує мене звертатися до Вас за правовою допомогою.

Я займаюся бджільництвом з 1997 року, маю пасіку 77 бджолородин.

З того часу пасіка розміщувалась за адресою вул. Петровського нині вул.Вільного Козацтва . Землі розміщені на окраїні смт.Катеринопіль та рахуються як неугоди ( горби та чагарники ). Рішенням сесії Катеринопільської селищної ради №41(10-22) від 09.07.1997 мені наділено 0,06 га для ведення особистого підсобного господарства для розміщення пасіки. Біля даної ділянки я купив приміщення – темник (для утримання бджіл взимку) і мені на підставі рішення №27-4 від 26.07.2005р.було передано на умовах оренди на 5 років земельна ділянка ще 0,20 га. За домовленістю з попередніми селищними головами я мав підтримувати дану ділянку( територія перед пасікою до дороги) в чистоті, косити, вирубувати від порослі. Дану земельну ділянку використовував керуючись ЗУ « Про оренду землі» ст.33, яка передбачає поновлення договору оренди : у разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі ,такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах,які були передбачені. Заперечень від власника – селищної ради я не отримував за ці роки. Земельні ділянки за ці роки утримував в належному стані (косив, вигрібав, розчищав поросль, посадив молоді дерева, як плодові так і акацію ), кругом чагарники а моя ділянка доглянута.

29 серпня 2017р. листом Катеринопільська селищна рада повідомила мене, що на розгляд постійної депутатської комісії селищної ради з питань раціонального використання землекористування винесено питання щодо правомірності розміщення пасіки на землях комунальної власності за вищевказаною адресою. У вересні 2017р. комісія запропонувала мені оформити новий договір оренди земельної ділянки, що використовується під пасіку ,або отримання її в приватну власність(акт обстеження пасіки додаю).

Для документального оформлення земельної ділянки мною була подана заява з повним пакетом документів до селищної ради 29.09.2017р. вх.168-02-13 (копія заяви додається) з проханням поновити договір оренди , або надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки , що розташована по вул. Вільного Козацтва і використовується мною більше 20 років : для ведення садівництва 0,12 га та для індивідуального дачного будівництва 0,10га , згідно ст.121 Земельного кодексу України. Я, як громадянин України , право на безоплатну приватизацію земельних ділянок за даним призначенням не використав.

Згідно ЗУ «Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту» ст.12 п.14 та згідно ЗУ «Про місцеве самоврядування» ст.34 п.2 органи виконавчої влади зобов’язані надавати допомогу інвалідам війни та учасникам бойових дій та відводити земельні ділянки для житлового будівництва, садівництва і городництва у першочерговому порядку.

Земельним кодексом чітко визначені підстави та порядок набуття прав на земельну ділянку. Статтею 116 п.5 передбачено: земельні ділянки, які перебувають у користуванні громадян, передаються у власність чи користування за рішенням органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними. Статтею 118 передбачено ,що до клопотання на безоплатну приватизацію земельної ділянки необхідно додати погодження землекористувача ( у разі вилучення земельної ділянки,що перебуває у користуванні інших осіб). Я такого погодження не давав. Статтею 119 передбачено набуття права на земельну ділянку за давністю користування. Я мав першочергове право на приватизацію земельної ділянки чи на оформлення оренди, про свої наміри написав в заяві яку подав до селищної ради 29.09.2017р.

Однак, всупереч вимог Земельного кодексу України дана заява не була винесена на розгляд сесії селищної ради. Такі дії Катеринопільського селищного голови Гегедоша Івана Тіберійовича суперечать вимогам ст.118 та ст.119 Земельного кодексу України та ст.33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Про це мені стало відомо 16.05.2018р. коли на земельній ділянці яку я використовую під пасіку побачив забиті кілки . Відразу звернувся до селищного голови Гегедоша Івана Тіберійовича за поясненням. На що він відверто нагло посміхався і сказав що це помста за мій конфлікт з його родичем Гегедош О.В.. Кому наділив земельну ділянку він начебто не пам’ятає ,яка площа наділу теж не пам’ятає. На питання чому мене не запросили на засідання комісії чи сесії коли вирішувалось питання наділу земельної ділянки яку я використовую відповів, що не зобов’язаний та демонстративно сміявся мені в обличчя мовляв «ось що я можу». «У вас є час викачати мед» каже мені селищний голова. А що далі? Він та депутати залишили мене та мою сімю без можливості заробляти для прожиття , а ще дитина студент. Під час розмови селищний голова Гегедош І.Т. відверто попередив мене , що мені можуть зробити шкоду.

Я надіслав на адресу Катеринопільської селищної ради ряд звернень-заяв, з цілю отримати хоч якусь інформацію по земельній ділянці ,яку я використовую з 1997року. Відповіді на мої звернення надавалися неповні і одноманітні. А саме, повідомили мене ,що сесією селищної ради від 22.12.2017р. №32-4/VII було прийняте рішення про надання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі іншій особі (копії листів додаються).А я начебто не звертався.

Мені стало відомо ,що рішенням селищної ради № 29-5 від 05.10.2017р. надано дозвіл на розробку технічної документації на 0,12га для ведення індивідуального садівництва матері селищного голови Гегедош Наталії Іванівній (копію рішення додаю) , та рішенням селищної ради № 31-10 від 14.11.2017р. надано дозвіл на розробку технічної документації на 0,12га для ведення індивідуального садівництва на імя селищного голови Гегедош Івана Тіберійовича ( копію рішення додаю). Даній ділянці вже присвоєний кадастровий номер 7122255100:01:004:0099 . Згідно кадастрової карти України дана ділянка розміщується на території пасіки та виходить за її межі.

Додаю також Акт встановлення (погодження) зовнішніх меж земельної ділянки в натурі з суміжними власниками (землекористувачами земельних ділянок), який складений неналежним чином, без моєї присутності та без зазначення мене в акті як землекористувача земельної ділянки.

Виникає питання, як спеціалісти земельного відділу наміряли ділянку в натурі, адже територія пасіки огороджена , знаходиться на ділянці 80 вуликів, ділянка доглянута, висаджені молоді дерева, відразу зрозуміло що ділянка використовується. Хто дав їм право порушувати законодавство?

Керівник відділу у Катеринопільському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Кошовий О.В. у відповіді на моє звернення щодо даної земельної ділянки не повідомив мене, що дану ділянку оформив Гегедош І.Т. на себе , а відписався що рішенням №32-4 від 22.12.2017 надано дозвіл на виготовлення технічної документації на Пасменко Г.О., також близька особа селищного голови.

Селищна рада у своїх відповідях на мої звернення стверджує ,що направляла мені лист від 15.11.2017р. №1015/02-25 ,який я не отримував, в якому рекомендувала мені звернутися із заявою встановленого зразка.

Відповідально заявляю ,що немає встановленого зразка і ніким такий зразок не затверджено, крім того як можна рекомендувати мені 15.11.2017р. звернутися до селищної ради , коли 14.11.2017р. рішенням селищної ради №31-10 дана земельна ділянка наділена самому голові селищної ради.

Поспілкувавшись з кількома депутатами земельної комісії та депутатами селищної ради я запитував чи озвучувалось на засіданнях комісії та сесії питання що лишають земельної ділянки у Ходзіцького В.В., учасника бойових дій, інваліда війни , земельну ділянку яку мені наділили та я використовую вже 20 років, і надається іншій особі – то всі відповіли, що не знали цього і дане питання перед депутатами не озвучувалось. З того що мені вдалося дізнатися, що це питання вирішили голова селища Гегедош І.Т., земельна комісія та спеціалісти землевпорядники.

Такі дії, на мою думку , не що інше як використання особою наданих їй службових повноважень з метою одержання неправомірної вигоди та реальний конфлікт інтересів.

Підробити чи підтасувати документи ,щоб депутати не знали фактично що вони наділяють (адже депутатам сказали що це вільні землі) це злочин, саме натуральне рейдерство та перевищення службових повноважень.

Селищна рада не повідомляла мене про будь-які дії щодо ділянок землі які я використовую. Виходить мене лишили всього , не повідомляючи мене. Це якесь свавілля місцевої влади!

Я мав намір виконати вимоги селищної ради та подавав заяву 29.09.2017р,, яку офіційно не допустили до розгляду, та ще раз подав заяви 16.05.2018р. на які селищний голова відповів що для мене вільної землі не має , а дану земельну ділянку наділили іншій особі (копії листів додаються) . Знову на моє прохання запросити мене на розгляд даного питання, мене проігнорували. Я зустрічався з членами комісії і запитував чи розглядалось та чи вирішувалось моє питання , то членам комісії селищний голова Гегедош І.Т. сказав, що мене запрошували, а я не прийшов (і знову обман), і моє питання не вирішувалось, проте селищним головою мені була надіслана офіційна відповідь , що комісія вирішила - для мене ,учасника бойових дій ,інваліда війни, землі немає.

Проте для себе ,Гегедоша І.Т.,є 0,12га під садівництво, для його матері є 0,12 га під садівництво ,є 2 га для ведення особистого господарства… А скільки нам ще не відомо?

Селищний голова створив собі злочинне угрупування та використовує депутатів, як йому заманеться.

Я вважаю, що це грубе порушення Законодавства , а такі дії селищного голови Гегедоша Івана Тіберійовича, а можливо деяких спеціалістів та депутатів Катеринопільської селищної ради підпадають під дію Закону України « Про запобігання корупції».

Мною була подана заява-звернення до місцевої прокуратури, на жаль прокуратурою поверхнево розглянута моя проблема , не з’ясовано всі обставини моєї справи та направлено неповну відповідь , яка дублює відписку селищної ради. Мені самому приходиться вишукувати докази.

На жаль, земельне питання не єдина проблема з якою я зіткнувся. Шкоди, як обіцяв селищний голова, не прийшлося довго чекати.

30.05.2018р. прийшовши на пасіку , я виявив масову загибель бджіл. В цей день я звернувся до райдержадміністрації,була створена комісія та складений акт. Станом на 30.05.2018р. загинуло 40 бджолосімей. Проте протягом 1-2-3 червня падіж бджіл продовжувався по всіх бджолородинах. Я мав 77 бджолосімей, мені витравили всю пасіку,залишилися пусті рамки з дітвою, яка без льотної бджоли не виживе.

Враховуючи вищевикладене, прошу опублікувати дану проблему,щоб зірвати маску «благодійника» з лиця нашого селищного голови».

На сесії Катеринопільської селищної ради був присутній і виступив депутат Черкаської обласної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Коваленко. Олександр Анатолійович закликав сторони до порозуміння.

- Те, що депутати від «ЧЕРКАЩАН» не голосували за рішення про позбавлення Ходзіцьких права користування наданою їм земельною ділянкою, я повністю запевняю, - сказав Коваленко. – Хотів би звернутися особисто до Івана Гегедоша: мені прикро, якщо ти вдався до таких методів і цим себе заплямував. Раджу повернути людям земельну ділянку і взагалі не ганьбитися.

Зазираючи трохи в історію та заради справедливості, варто зазначити, що Ходзіцькі років п`ятнадцять тому самі подібним шляхом заволоділи будинком, що належав товариству бджолярів-любителів. Саме настали такі часи, коли державне чи колективне майно пішла «мода» приватизовувати. Галина Ходзіцька переконує, що приміщення було аварійне і, мовляв, його б розібрали по цеглинах, якби вони, Ходзіцькі, його вчасно не викупили. Та новопризначене на той час керівництво спілки бджолярів району зажадало відкриття кримінальної справи по факту незаконного привласнення майна товариства. Кримінальна справа не лише не дійшла до суду, але була закрита ще на початковій стадії розслідування за відсутністю складу злочину.

Відтоді в Катеринополі немає спеціального магазину для пасічників, «побираємось» по інших районах.. Колишній будинок пасічників, як згодом затих скандал, успішно придбав у Ходзіцьких сухокалигірський фермер катеринопільчанин Олег Бабченко, заздалегідь причепивши табличку «Приватна власність». От вам і кінці в воду. А керівництво Товариства бджолярів-любителів за більш як десяток років так і не знайшло нового приміщення для задоволення елементарних потреб бджолярів нашого району у придбанні штучної вощини, інвентаря чи медпрепаратів.

P.S. Останню сесію Катеринопільської селищної ради не закрито. Її роботу перенесено. Про події інформуватимемо надалі.

Фото з інтернет-видань.

18.07.2018 17:25:20
212

Тепер зрозуміло чому тільки в трьох в похід пішли, та щей в трьох в одній палатці ночували , вам сподобався парад У Києві голубчиків, а я думав що об сідло дупу підпарив ,а тепер розумію що то друзяки потішились, ох і шалунішки ці друзяки, на фото видно як жекетика підмостив під натружений зад.

18.07.2018 10:23:04
Катеринопільчанин

Те, що Гегедош жулік знають давно всі в районі і не тільки нашому. Ну можливо шановні бабусі з якими він ходить до церкви вважають його селищним месією.Ким він був до посади селищного голови - скупщик краденого, торгівля "колесами" і багато інших "подвигів". А кримінальних справ мав, що і вори в законі нервово курять на вуглом. І що змінилось - нічого. Крім того що раніше їздив на власному авто (тепер десь катаються на ньому на Донбасі сепари) то тепер на службовому авто на бензині за наші з вами немалі податки. Продовжує займатись "темними справами" в робочий час. Запитання чого правоохоронні органи не доведуть ту ж справу по хаті Жоломко? Відповідь проста : все на білому світі купується а відповідно і продається. На жаль такі наші реалії.

18.07.2018 1:07:02
Ігорю

Язик - не срака, нехай балака. Із вашого монологу не зрозуміло за чим ви шкодуєте. Великдень був у квітні та й парад у столиці вже пройшов. Вам куди?...

17.07.2018 13:25:40
111

Мені цей велопробіг напоминає героя з кінофільму / Іван Васильович міняє професію Іван Грозний тобто самозванець / Казань брав, Астрахань брав. А тут всі села району брав , щей Кировоградську Іванівку прихватив.Стидоба ! Позорисько ! Дитячий садок ! Верніть суки земельну ділянку людям.

17.07.2018 11:08:34
Ігор

Оце Селешний голова! Ай -да молодець ! Так класно і аферестично всих об...в. І знову йому нічого за це не буде зуб даю . В нього все сфачено і за все проплачено .Зараз він красиво хоче відволікти увагу (багато -чисельним децентралізаційним вело-забігом по району, такий собі інформаційний привід звернуть на себе любимого увагу ,попіаритися, мовляв бачте який я класний герой цілий подвиг зробив із ДРУЗЯКАМИ,три дні і три ночі в тяжкому вело- поході долав перешкоди понад -тяжкі ,мовляв повірте це набагато тяжче як на Говерлу ви дряпатися І це нібито заради Вас рідненькі мої і я даже яйця натер об сідло , подивіться на моє фото я даже свою нову олімпійку під сідло положив бо затерлися мої крашанки і сідниці підпарилися , і ці муки за ради децентралізаційних реформ і майбутньої громади, до якої ви мене скоро мовляв після походу обирати будете.) Тож Петро бампер , або Остап Бендер відпочиває , це точно проти нашого Ванюшки. Катеринопіль бур’янами заріс , то може з ДРУЗЯКАМИ краще організуйте суботник ,наприклад Катеринопільські кладбища покосить , то хоть користь буде , на відміну від вашого дурновато-тупого і нікому непотрібного піарного вело- походу Згадаєте цей коментар землі Ходзіцьким він не поверне , і депутати в черговий раз зроблять вид що нічого не відбулось .

Читайте також:
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік
Родина одиноких людей завжди рада гостям
Веселих свят та щасливого Різдва!
З Новим роком та Різдвом Христовим!