Грант від МХП отримає катеринопільський священик
30.07.2018 21:33:51
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id593

Захист бізнес-планів у рамках конкурсу мікрогрантів «Село: Кроки до розвитку» від агроіндустріального холдингу МХП відбувся 19-20 липня в Черкасах. Серед восьми катеринопільчан, які намагалися виграти гранти на свій бізнес, авторитетна комісія віддала перевагу колишнім і нинішнім керівникам різних сфер нашого району та святому отцеві Української Автокефальної церкви Павлові Добрянському. Його вікнинського колегу Степана Катькала з бізнес-планом «Бджільництво, розведення бджіл, виробництво та реалізація меду» було запропоновано поставити в резерв.

Колишній голова райради Андрій Моклюк ще торік написав свій бізнес-план, але отримати грант тоді не поталанило. На цей раз Андрієві Павловичу нарешті вдалося переконати комісію про серйозні наміри зайнятися професійним кролівництвом. Ініціативна група на чолі з Любов`ю Манько буде переробляти та реалізовувати сухофрукти. Павло Добрянський започаткує на Катеринопільщині «Навчальний комплекс «Школа розвитку особистості».

Загалом, понад 50 осіб з Черкаського, Чигиринського, Канівського, Катеринопільського, Городищенського, Корсунь-Шевченківського районів презентували конкурсній комісії власні проекти. Серед традиційних – вирощування елітних сортів малини та полуниці, високоврожайних горіхів, розведення ВРХ, виробництво та реалізація продукції кролівництва, бджільництва. Серед нових і унікальні для сільської місцевості – вирощування обліпихи та лохини, етномайстерня з виготовлення виробів зі шкіри, виготовлення сувенірної продукції, крем-меду, вирощування равликів, фундука та трюфеля, облаштування громадської пральні, організація школи танців та школи розвитку особистості тощо.

Нагадаємо, на Черкащині конкурс мікрогрантів відбувається втретє. Цього року розмір гранту становитиме до 50 тис. грн. Серед 54 поданих заявок кошти на реалізацію проекту отримали 25 авторів найвдаліших бізнес-проектів. Бюджет конкурсу складає 1 млн 250 тис. грн.. Надійними партнерами МХП в цій ініціативі розвитку сільської місцевості стала громадська організація ЧОГО «Ресурсний центр АНГО» в Черкаській області, яка взяла на себе організацію конкурсу та навчання грантерів.

МХП на Черкащині представлений кількома підприємствами, серед яких і ТОВ «НВФ «Урожай». Його директор Олександр Воскобойнік розповідає, що на соціальний розвиток майже сотні сіл області, в яких підприємство веде свою господарську діяльність, цього року буде витрачено приблизно 10 млн грн. Зауважує, що додаткові інвестиції, як от 1 млн 250 тис грн на реалізацію проектів конкурсу мікрогрантів від МХП «Село: Кроки до розвитку», мають заохочувати прогресивну молодь залишатися в селах і працювати в своєму краї, а не шукати кращої долі по інших світах.

- Наше підприємство прагне досягти європейських стандартів не лише у виробництві, а й у співпраці з громадами. А оскільки сьогодні чи не найбільша потреба села – це поява нових робочих місць, то одне із завдань холдингу полягає насамперед у сприянні розвитку малого бізнесу. Це очевидно, адже люди в селах володіють унікальним ресурсом – працьовитістю та наполегливістю, що гарантує розвиток власної справи, яку сьогодні готовий підтримати агроіндустріальний холдинг МХП, – зазначив Олександр Воскобойнік.

За матеріалами Інтернет-видань

05.08.2018 16:14:11
житель

Це той що біля Морозюка фірми строїться?

04.08.2018 16:37:03
Т Калінічук

Павло Добрянський започаткує на Катеринопільщині «Навчальний комплекс «Школа розвитку особистості». Хочеться дізнатися детальніше.

Читайте також:
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік
Родина одиноких людей завжди рада гостям
Веселих свят та щасливого Різдва!
З Новим роком та Різдвом Христовим!