Підмога домашній живності: агрофірма
19.09.2018 16:08:24
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id617

У ці вересневі дні в коморі розсоховатської агрофірми "Мрія", що входить до «Урожаю», людно: філія реалізує орендодавцям зерно в рахунок паїв. Особливо "завізно" у вихідні - жителі села по збіжжя приїжджають із самого ранку. У всіх транспорт "індивідуальний": хтось мотоблоком, хтось підводою, а з віддаленої вулиці сусіди найняли вантажівку. Гамірно на коморі, біліють ряди повних мішків з міцно зав`язаними "гичками". Чоловіки вантажать наповнені мішки спочатку на ваги, а потім дружно, з легкого розмаху відправляють їх на кузов вантажівки, віз чи причіп.

У комірника розсохуватської агрофірми Олександра Радецького зараз чи не найбільш відповідальна робота. Проводити видачу зерна людям на паї завжди клопітно, але приємно, коли всі задоволені.

- В цьому році видаємо зерна більше, - каже Олександр Володимирович: - 1,200 тонни пшениці, 1,350 кукурудзи, соняшника – 100 кг. Крім цього, у нас люди отримують олію, крупу, цукор. Всього філія має 350 пайовиків, з них 151 вже отримав плату за орендовану землю.

Багато орендодавців, які не займаються домашнім господарством, виявляють бажання отримати розрахунок за оренду своєї земельної ділянки у гривнях. Відомо, що «Урожай» у цьому році підняв орендну плату до 12 відсотків. На розсохуватські паї, здебільшого по близько 2,7 га, власники отримують більше 10 тисяч гривень. Різниця досить відчутна на фоні того, що деякі орендарі досі платять 7-8 тисяч, або 6-7 відсотків оцінки землі.

Та не переводяться в селах справжні господарі, які воліють у своєму підсобному господарстві утримувати домашню живність. Студент Ватутінського відділення БРЦПО в Черкаській області Владислав Козубовський навчається на муляра-електрозварювальника, а по вихідних допомагає мамі та бабусі доглядати за худобою. Минулої суботи з товаришем приїхав мотоблоком отримати зерно на пай. В сім`ї хлопець – єдина чоловіча сила.

- Везу зерно на пай моєї бабусі Ганни Тригуб, яка все життя трудилася в колгоспі, - каже хлопець. – Маємо вдома корову, баранів, птицю. Мама Тетяна Степанівна працює сторожем у тракторній бригаді.

Днем раніше з урожаївської комори відвантажували зерно для власників паїв Галини Поліщук, Наталії Гунченко, Миколи Заремби, Андрія Кравченка, Валентини Притули та багатьох інших жителів села, які довірили свої земельні ділянки «Урожаю». Кажуть, зробили правильний вибір.

Відома не лише на Катеринопільщині розсоховатська філія ТОВ «НВФ «Урожай», якою керує Сергій Приходько, досить рентабельна. Про такі врожаї, які тут отримують, сусідні господарства можуть лише мріяти. Можливо, тому філія має назву «Мрія». Це, напевне, як талісман, приносить господарству успіхи. З тих часів, коли господарство було ще кооперативним сільгосппідприємством, досі «мрійливу» назву ту не поміняли. Про це потурбувався сам Сергій Мусійович, який багато років є незмінним керівником сільгосппідприємства. І не просто керівником, а справжнім господарем на землі.

- Обробляємо до 2 тисяч гектарів землі, - розповідає директор агрофірми «Мрія» Сергій Приходько. – Пшениці в цьому році отримали 77 ц з гектара, ячменю – 60. Кукурудзу вже збираємо більш як по 100 центнерів. Обіцяють гарні намолоти й інші зернові культури. Знову наші поля дали щедрі врожаї.

Як повідомляє прес-служба ТОВ «НВФ «Урожай», реалізація зерна в рахунок паїв на всіх філіях "Урожаю" триває. Щодня підприємство видає до 500 т пшениці.

Читайте також:
Дві відпустки для одного конфлікту
Дехто – за гроші, «Урожай» - безкоштовно
Зробив добро – відійди на безпечну відстань
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік