“Чому замерзла Сміла”
17.11.2018 19:13:21
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id631

Ситуація з опаленням у місті Сміла з настанням холодів стала топ-темою практично усіх інформаційних випусків. Доведення проблеми аж до того, щоб Президент України під свою особисту відповідальність вимагав у відповідних структур дати тепло жителям Сміли, яскраво ілюструє безвідповідальність, неспроможність і недалекоглядність місцевої та обласної влади, не контрольованість ситуації з боку Уряду України.

Ми в обласній організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» вважаємо , що у доведенні до колапсу 70-тисячного міста винні, в першу чергу, міська адміністрація і міський голова Сміли, який продемонстрував свою повну нездатність керувати складним міським господарством, маючи всі права, технічні і фінансові можливості. Замість того, щоб вирішувати проблему міста з теплопостачанням, яка виникла далеко не сьогодні, смілянська мерія на чолі з головою протягом кількох років займалася розбірками, змінами секретаря, відновленнями на посадах, не забуваючи при цьому виплачувати собі чималі премії. А в цей час комунальні злодії та комунальні ділки заробили гроші і зникли з міста.

Не можна знімати вини й з інших владних структур: Кабміну, який лише 14 листопада, коли почали замерзати десятки тисяч людей, закрилися школи й дитячі садочки, прийняв ряд екстрених рішень для врегулювання питання теплопостачання у проблемних населених пунктах та не допущення відключення газу для підприємств теплокомуненерго в опалювальний період; НАК «Нафтогаз України», який, у відповідності до рішень Уряду, має майже 100% частку в постачанні газу підприємствам теплокомунерго і користується цим монопольним становищем; Правоохоронних органів, які чомусь не спромоглися стягнути в судовому порядку кошти з приватної компанії, злочинна діяльність якої викликала нинішній колапс у Смілі.

Для можновладців неприпустимо, замість того, аби взятися за порятунок міста і його жителів, оперативно вирішувати проблему з опаленням, з’ясовувати відносини, займатися взаємними обвинуваченнями, «висловлювати обурення». Вийшло, що пани чубляться - страждають прості громадяни... Напрошується резонне запитання: де напередодні опалювального сезону була місцева влада, чому не била у всі дзвони, бачачи неспроможність попереднього постачальника тепла надати послугу?

На жаль, критичний стан з опаленням у Смілі дав привід деяким політикам-популістам навперебій використовувати ситуацію задля власного піару. Збирати людей на площі «для обговорення питання забезпечення теплопостачання міста» у цій ситуації, коли люди мерзнуть вже більше тижня, просто аморально. Від пустопорожніх обіцянок у домівках містян не стане тепліше.

ВО «ЧЕРКАЩАНИ» підтримує смілян у ці непрості дні й категорично вимагає від місцевої влади, Кабміну негайно забезпечити безперебійне теплопостачання у домівки людей і бюджетних установ міста , а тоді розбиратися, хто винний і кого відправляти у відставку, а кого - у в’язницю.

Олександр Коваленко, секретар ради Черкаської обласної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ», депутат облради

Читайте також:
Дві відпустки для одного конфлікту
Дехто – за гроші, «Урожай» - безкоштовно
Зробив добро – відійди на безпечну відстань
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік