«Катеринопільський райавтодор» відійшов до Шполи. Хто винен?
20.11.2018 16:35:05
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id632

П`ять років Ольга Ніколенко закликала начальника райавтодору Геннадія Юдіна активніше співпрацювати з селищними та сільськими радами району.

Відомо, що філія «Катеринопільський райавтодор» вже приєднана до більш розвинутої Шполянської. Звістка про реорганізацію цього підприємства сколихнула Катеринопіль. Відразу питання: а як же наші дороги і люди, що тут працювали роками?..

Так, були часи. Коли працювали і заробляли. Останнім часом більшість робітників або просто ходили на роботу і місяцями чекали зарплати, або перебували у відпустках за свій рахунок. Багато хто розрахувався, шукаючи нормальних заробітків. Найбільш вірних автодору залишилося 16 осіб. У зв`язку з ліквідацією підприємства вони були звільнені по статті 40. ч. 1. з виплатою належних компенсацій. Сам директор філії звенигородчанин Геннадій Юдін, який працювати в Катеринополі почав з травня 2002 року, також отримав усі можливі компенсації та 7 листопада благополучно вийшов на пенсію. Крім цього, за словами Геннадія Івановича, колективу перед звільненням було повністю погашено заборгованість по заробітній платі. Хто працездатного віку, стали на облік у центр зайнятості.

Наразі на території ліквідованої філії дорожної служби залишилося два сторожі, заробітну плату вони отримують від Шполянського райавтодору. Охороняють будівлі та те майно, яке ще не вивезене.

Судячи з телефонної розмови, вчорашній директор ліквідованого підприємства Геннадій Юдін не почувається засмученим. Признається, дуже переживає за ті трактори, з яких у Шполі вже, напевне, знімають шини, за службові приміщення, гаражі та залишки майна. Не приховує, що питання приєднання Катеринопільського автодору до Шполянського назрівало вже давно.

Дехто в соцмережах спробував було звинуватити в ліквідації Катеринопільської районної дорожної служби голову Катеринопільської РДА Ольгу Ніколенко. У відповідь на ці закиди офіційний сайт КРДА опублікував статтю під заголовком «Про реорганізацію філії «Катеринопільський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор».

Майже дослівно:

«В липні 2018 року Державним підприємством «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» було прийнято рішення про реорганізацію філії «Катеринопільський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» шляхом приєднання її до філії «Шполянський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» та утворення Катеринопільського дорожньо-ремонтного пункту філії «Шполянський райавтодор» , про що було видано відповідний наказ №67 від 19.07.2018 року.

За повідомленням начальника філії «Катеринопільський райавтодор», з метою вдосконалення структури управління дорожнім господарством у Черкаській області, наказом ПАТ “ДАК “Автомобільні дороги України”ДП «Черкаський облавтодор» від 24.10.2018 №103 філія «Катеринопільський райавтодор», як структура, на яку покладались обов’язки по обслуговуванню автомобільних доріг загального користування місцевого значення району, повністю ліквідується з наступним приєднанням до філії «Шполянський райавтодор» та передачею останній всіх матеріальних та технічних засобів і скороченням всіх працюючих до 27.12.2018 року.

Протягом поточного року на території Черкаської області в рамках реформування дорожньої галузі із 21 філії районних райавтодорів було утворено 7 (сім).

За ініціативи начальника філії «Шполянський райавтодор» В.Мадюді відбулася його зустріч з головою Катеринопільської райдержадміністрації О.Ніколенко. Під час розмови були розглянуті питання :

-утримання доріг загального користування місцевого значення району, а це 200,3 км, які з 01 січня 2018 року передані в управління обласним державним адміністраціям;

- утримання територіальних доріг Т-24-11 Звенигородка-Катеринопіль – Тальне-Маньківка та Т-24-13 Катеринопіль-Вікнине-Шпола, які проходять територією району, а це 30,5 км, які залишились на балансі Служби автомобільних доріг у Черкаській області;

- питання реорганізації філії «Катеринопільський райавтодор» та утворення Катеринопільського дорожньо-ремонтного пункту філії «Шполянський райавтодор» .

Начальник філії «Шполянський райавтодор» повідомив, що протягом багатьох років підприємству вдалось зміцнити матеріально-технічну базу, забезпечити працівників роботою і відповідною заробітною платою, мати власні обігові кошти. Очолюване ним підприємство в повному обсязі справляється з ремонтом та утриманням доріг Шполянського району. Шполянська філія забезпечена матеріально-технічною базою, виконує замовлення не лише по ремонту доріг загального користування дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор», але й замовлення органів місцевого самоврядування по експлуатаційному утриманню та ремонту доріг комунальної власності, що дає можливість, за рахунок власних коштів, розвивати матеріально-технічну базу свого підприємства та працювати асфальтному заводу. Наявність заводу забезпечує вчасне виконання договорів, полегшує виконання робіт та вселяє впевненість та довіру у замовників та населення.

Під час зустрічі О.Ніколенко зазначила, що майже за 5 років роботи на посаді голови райдержадміністрації, неодноразово закликала начальника філії «Катеринопільський райавтодор» Геннадія Юдіна активніше співпрацювати з селищними та сільськими радами району по експлуатаційному утриманню та ремонту доріг комунальної власності, не очікуючи лише замовлення ДП «Черкаський облавтодор», що давало б можливість отримувати додаткові обігові кошти та поліпшувати матеріально-технічну базу філії, за прикладом Шполянської філії.

За 10 місяців 2018 року сільськими, селищною радами та об'єднаними територіальними громадами Катеринопільского району проведено капітальний, поточний ремонт доріг комунальної власності на 5 230 тис. гривень. Ремонтні роботи виконували бізнесові структури, хоча частину цих робіт могла б забезпечити філія «Катеринопільський райавтодор».

На жаль, в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, під час сильних снігопадів філія не змогла в повному обсязі забезпечити очищення доріг району та посипання їх протиожеледними матеріалами, оскільки наявна техніка часто виходила із ладу. Для відновлення транспортного сполучення між населеними пунктами району, довелось звертатись за допомогою до керівників бізнесових структур .

Катеринопільською райдержадміністрацією направлено лист начальнику філії «Шполянський райавтодор» від 30.10.2018 №600/01/-42 з проханням повідомити про об'єми та види робіт, які плануються виконуватись в Катеринопільському районі по обслуговуванню територіальних доріг протягом осінньо-зимового періоду 2018-2019 років та про працевлаштування вивільнених працівників Катеринопільської філії».

Читайте також:
Дві відпустки для одного конфлікту
Дехто – за гроші, «Урожай» - безкоштовно
Зробив добро – відійди на безпечну відстань
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік