Лелеча доля з вулиці Озірної
15.12.2018 19:57:02
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id638

Той мобільний дзвінок із Катеринополя застав депутата Черкаської обласної ради Олександра Коваленка у німецькому Мюнхені. Телефонували настирливо. Потім почали надходити повідомлення. Для переконливості - з фото. На світлині – жінка з лелекою. І есемеска, що пташка в біді, потрібно рятувати.

Жителька вулиці Озірної, що в Катеринополі, Наталія Ченчик повідомляла, що на їх вулиці потерпає від дощу і холоду одинокий лелека. Змок, ослаб, може не вижити. Шкода бідолаху.

- Цього року один лелека чогось не відлетів зі своєю зграєю в теплі краї. Ми його годували, він у нас навіть підріс, - каже Наталія Василівна. – Підходив, як їжу кидали, а до рук не йшов. Прибився був у хлів до Зіни Музиченко. Ловили ми його з еменесниками, які приїжджали на виклик. Упіймали тільки тоді, як геть намок, та вже летіти не зміг.

Кажуть, залишившись наодинці зі своєю лелечою долею, довгоногий красень заходив у хліви до людей, клював зерно разом із домашньою птицею. Вдень літав, а увечері повертався у гніздо, так і ночував там у снігу. Якось узагалі полетів і довго не повертався. Люди хвилювалися, та не кожному по кишені зимувати дикого птаха. Адже в його раціоні мусить бути не тільки зерно, але й м'ясо та риба. Хоч і купили риби на базарі, але утримувати такого птаха далі не наважилися.

- Я Сашу знаю давно, - каже Надія Ченчик про Олександра Коваленка. – У нього на фермі є павліни, фазани, різна екзотична птиця. Ми тепер не хвилюємося, бо у такому товаристві наш лелека почуватиметься чудово.

Із Мюнхена Олександр Коваленко наказав завідуючому фермою забрати лелеку на господарство. Як приїхали по птаха автівкою, то люди віддали і деякі лелечі смаколики, аби було чим перші дні годувати.

- Лелека живе в приміщенні для птиці, почувається добре, розправляє крила, чистить дзьобом пір`я, - каже Олександр Анатолійович. – Сьогодні заходив до нього, бачу, повеселів. Доглядачі пролікували птаха на випадок інфекції. Як зміцніє, можна буде випускати його до павлінів і фазанів.

У Катеринополі чимало лелечих гнізд. В одному з таких по вулиці Озірній на електроопорі вже майже півстоліття ці птахи виводять пташенят. Про них зворушливу лелечу історію жителька Петраківки Марія Оверченко не раз переповідала журналістам:

- Лелеки оселилися біля нашого двору, коли мої батьки тільки перебралися в Катеринопіль. Це було 1971 року. Тоді всі сказали нашому татові: скоро котрусь із дочок заміж віддаси. Заміж вийшла я. Ми звикли до лелек, постійно про них турбувалися. З року в рік у кінці серпня вони відлітали, а в останні дні березня поверталися. Бувало, підкидали людям поранених пташенят, то ми з сусідами вигодовували. Але щоб котрийсь лелека не відлетів, а залишився зимувати, таке вперше, - каже Марія Андріївна.

Читайте також:
Лелеку випустили до його гнізда
І ВЕСЕЛА, І ЗАВЗЯТА
Дві тисячі тюльпанів від Олександра Коваленка та Сергія Приходька
Петро Порошенко: «Українці стануть вільними, щасливими і заможними»
«Екодовкілля – в громади». У Черкасах представники двох регіонів говорили про співпрацю із потужним агрохолдингом
Верховна Рада – для освітян
На екологію, спецтехніку та охорону здоров`я
«ЧЕРКАЩАНИ» не забувають своїх Героїв
Вітати катеринопільське жіноцтво приїдуть брати Томіленки
Анатолій Підгорний: НАША СИЛА - В ЄДНОСТІ