БРЦПО успішно рухається вперед
19.12.2018 14:33:58
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id639

У понеділок новий корпус Багатопрофільного регіонального центра професійної освіти в Черкаській області гостинно відкрив двері для студентів та викладацького складу професійного закладу. Треба сказати, що колектив БРЦПО дуже серйозно готувався до цього дня, чепурили всередині приміщення, прибирали територію від снігу, готували святкові столи.

І ось цей незабутній день настав. Його чекали з нетерпінням. Момент, коли молодь, яка навчається в БРЦПО, зайшла до просторих, світлих класів з сучасними обладнанням та новими меблями, можна вважати історичним у житті єдиного професійного закладу, що зосереджений на Катеринопільщині. Головна заслуга в цьому - директора БРЦПО Станіслава Кошолапа.

- Від щирого серця вітаю вас педагогічні працівники і учні нашого рідного центру з відкриттям нового навчально-практичного центру та навчального корпусу, - сказав Станіслав Васильович. - Бажаю, щоб робота у Центрі приносила всім задоволення і достаток, озброювала наших учнів міцними знаннями, щоб, закінчивши наш навчальний заклад, вони працювали на благо рідної Батьківщини, а найголовніше: були конкурентноздатні на ринку праці.

Від працівників закладу та від себе особисто Станіслав Кошолап щиро подякував керівництву області, особисто Олександрові Вельбівцю за надану можливість модернізувати матеріально-технічну базу закладу. Нещодавно БРЦПО отримав сучасне обладнання для кабінетів, нові меблі, мультимедійні дошки, 3D принтер, два нових італійських трактори «Landini 7-215», «Landini Super DT-110» та поворотний плуг. Це вперше за тридцять років діяльності навчального закладу втілилася в життя давня мрія як учнів, так і працівників, зазначив Станіслав Васильович.

Як повідомляє сайт Черкаського обласного управління освіти і науки, урочистості з нагоди відкриття навчально-практичного центру сільськогосподарського напрямку відбулися за участі обласного, місцевого керівництва та соціальних партнерів. Під звуки дитячого духового оркестру на урочисте відкриття нового корпусу завітали голова облдержадміністрації Олександр Вельбівець, депутат обласної ради Олександр Коваленко, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник начальника управління Валентина Ткаченко, голова Катеринопільської райдержадміністрації Ольга Ніколенко, начальник управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури Катеринопільської райдержадміністрації Олександр Вовкотруб, заступник голови Мокрокалигірської сільської об'єднаної територіальної громади Валерій Бецун.

Учні БРЦПО зустріли гостей короваєм. Вшанувавши хліб-сіль, голова Черкаської ОДА Олександр Вельбівець звернувся до присутніх:

- З великою гордістю дивлюся на те, що тут стоїть така сучасна техніка і хочу привітати всіх, хто тут зібрався на цю знакову подією, що має не тільки місцеве, але й загальнообласне значення. Сьогоднішній захід є наочною демонстрацією впровадження змін у системі профтехосвіти, які відбуваються в рамках реформи системи освіти в Україні. Створення навчально-практичного центру дає можливість вивчення новітніх технологічних процесів у сільському господарстві, сучасної сільськогосподарської техніки, обладнання, устаткування, новітніх засобів механізації і оптимізації, які здійснюються у виробництві. Це дає можливість здобути професійні практичні навики на сучасному обладнанні.

На урочистостях відбулося освячення нової сільськогосподарської техніки та навчального корпусу, яке здійснив настоятель Мокрокалигірської української православної церкви о. Димитрій Глущенко.

Відкриттю навчально-практичного центру сприяло виділення обласною владою коштів у розмірі 3,9 млн. грн., за які придбано два нових італійських трактори «Landini 7-215», «Landini Super DT-110», а також поворотний плуг. Крім того, закладу виділено 2,1 млн. на капітальні ремонти навчальних приміщень.

Під час ознайомлення з матеріально-технічною базою новоствореного навчально-практичного центру присутні оглянули кабінети англійської мови, фізики, хімії, історії, правил дорожнього руху, LEGO, лабораторію інформаційних технологій, де принагідно поспілкувалися з учнями та викладачами. Варто зазначити, що в рамках пілотного проекту щодо модернізації матеріально-технічної бази й освітнього середовища у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області отримав 900 тис. грн. на поповнення кабінетів фізики, хімії/біології новітніми цифровими вимірювальними комплексами: нові меблі, мультимедійні дошки, 3D принтер.

Також увазі гостей було представлено виставку-презентацію професій, яким навчають у закладі.

Довідково:

На сьогодні Багатопрофільний центр професійної освіти у Черкаській області має діючі ліцензії на підготовку кваліфікованих робітників за 17 робітничими професіями сільськогосподарського, автотранспортного, інфраструктурного, електротехнічного, будівельного напрямів, торгівлі та громадського харчування у різних комбінаціях.

Центр готує кваліфікованих робітників за такими напрямами:

-сільське господарство;

-загальні професії електротехнічного виробництва;

- громадське харчування;

-загальні професії для всіх галузей економіки;

- торгівельно-комерційна діяльність;

- будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи.

Навчання здійснюється у навчальних корпусах та навчально-виробничих приміщеннях, що розташовані у селі Мокра Калигірка, містах Шпола та Ватутіне.

Контингент учнів складає близько 800 осіб, з яких 64% здобувають повну загальну середню освіту.

Освітній процес забезпечують 80 педагогічних працівників, які здійснюють професійну підготовку і виховання кваліфікованих, конкурентноспроможнихробітничих кадрів.

З метою забезпечення учнів робочими місцями для проходження виробничого навчання та виробничої практики заклад освіти співпрацюєз підприємствами, установами та організаціями, серед яких ТОВ «Кочубій», СПОП «Відродження», СТО«³дродження», ФГ «Нове життя», ФГ «Братів Дроботів», ТОВ «Сиророб», Ватутінський КВП Водоканал, ПП Бадрак О.П., ПП «РАЙАГРОБУД», ФОП Каргалик Є.М, ПП Хівренко Г.Ф., ПП Скрипник С.В.,ППФ «Каменяр», ПП Мірошніченко О.В., ППЄвробуд – П,ПП Безкоровайна Т.А., ФОП Шорубалко Н.А., ПП «Микитченко В.В.», ПП «Шемет Л.Г.», НВК «Ромашка», ФОП Линюк Є.П., ПП Мальчик П.О., СТОВ «Урожай-плюс», СТОВ «Агро-індустрі», Готельний комплекс «Золотий ключик»та інші.

За матеріалами сайту обласного управління освіти і науки Черкаської ОДА.

Читайте також:
Лелеку випустили до його гнізда
І ВЕСЕЛА, І ЗАВЗЯТА
Дві тисячі тюльпанів від Олександра Коваленка та Сергія Приходька
Петро Порошенко: «Українці стануть вільними, щасливими і заможними»
«Екодовкілля – в громади». У Черкасах представники двох регіонів говорили про співпрацю із потужним агрохолдингом
Верховна Рада – для освітян
На екологію, спецтехніку та охорону здоров`я
«ЧЕРКАЩАНИ» не забувають своїх Героїв
Вітати катеринопільське жіноцтво приїдуть брати Томіленки
Анатолій Підгорний: НАША СИЛА - В ЄДНОСТІ