Міська рада обирає «позицію страуса»?
15.01.2019 20:12:45
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id648

У переддень Святого Вечора в Тальному розпочали боротьбу зі сміттєвими завалами, через які місто в соцмережах уже почали називати - «Нью-Львів». Взялися за ліквідацію сміттєвого колапсу місцеві активісти, однак не під керівництвом міської ради, а за ініціативи «ЧЕРКАЩАН». Так сталося, що настання Нового 2019 року року тальнівці дочекалися серед переповнених смітників. І допустити, щоб у такому стані місто зустрічало колядників, було б певною мірою невіглаством.

Тому напередодні Різдва в екстреному порядку на боротьбу зі смітниками було мобілізовано техніку та небайдужих містян, а також місцеве ПрАТ «Комунальник» і ТОВ «Екоклінер». Захід було організовано за ініціативи депутата Черкаської обласної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Анатолія Підгірного. Анатолій Вікторович повністю за власний кошт профінансував роботу техніки та виділив кошти на оплату людської праці.

Втім, у великого прибирання різдвяно-новорічних тальнівських смітників своя передісторія. Про це на сторінці у Фейсбуці «Тальне, як воно є» пише депутат Тальнівської міської ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Гижко.

«Все розпочалось ще 2 січня, коли мене, як депутата і голову земельної комісії, запросили на зустріч керівництва ПрАТ "Комунальник" з керівництвом ТОВ "Екоклінер". Не можу всього описати - розмова була тепла, а місцями і гаряча, але в результаті перемовин мені вдалося досягнути таких домовленостей:

1. «Екоклінер» визнає, що сміттєвий колапс - це результат їхньої роботи і вони мають зобов'язання його ліквідувати, але для цього не мають необхідної техніки і потрібної кількості людей.

2. «Коммунальник» готовий допомогти в ліквідації сміттєвого колапсу своєю наявною технікою і людьми, але також на даному етапі немає необхідної кількості техніки та людей.

3. Фінансову підтримку на залучення додаткової техніки (трактор-навантажувач із ковшем, КамАЗ-самоскид), а також для заохочення людей, які допоможуть все сміття навантажити в ковш та сміттєвоз надасть депутат обласної ради Анатолій Підгорний

4. Керівництво «Коммунальника» та «Екоклінера» звернеться до міського голови з проханням допомогти в прибиранні сміття працівниками сектору ЖКГ», - пише Олександр Миколайович.

Так, до ліквідації сміттєвого колапсу приступили в суботу 5 січня. Наступні дні пройшли в пошуках тракторів, КамАЗів та людей, які погодилися в суботу та неділю попрацювати на благо міста.

Намагалися зв'язатися із міським головою Олексієм Юрченком, але мер Тального чомусь не брав слухавки, а лише писав через вайбер, що він в дорозі і що в нього немає зв'язку. На прохання допомогти технікою і працівниками мер переводив стрілки на депутатів. В результаті НІЯКОЇ допомоги щодо ліквідації сміттєвого колапсу від міської ради активістами не було отримано.

«В черговий раз я і інші люди (і Екоклінер в тому числі) пересвідчились, що в нашому місті немає влади. У нас немає керівника, який вміє приймати рішення і нести за них відповідальність. У нас немає відповідальних керівників по ЖКГ та інших спеціалістів. У нас лише є тимчасові люди, які назвали себе владою і просто отримують величезні зарплати із нашого з вами бюджету. Є люди, які лише пишуть вихваляння про неіснуючі перемоги, але відповісти за свої слова не можуть», - пише Олександр Гижко далі у своєму пості.

Поряд із цим, як депутат міської ради Олександр Гижко дякує всім, хто вийшов на ліквідацію сміттєвого коллапсу. Завдяки ПрАТ «Коммунальник» було задіяно людей, забезпечено наявність ЗІЛа-самоскида, трактора-навантажувача та КамАЗа (власник і водій Юрій Черниш, за що йому велика подяка, лише він погодився вивезти сміття своїм автомобілем). ТОВ «Екоклінер» забезпечив наявність контейнеровоза та вантажників.

«Я дуже хочу подякувати Людмилі Володимирівні Росол, Володимиру Івановичу Росолу, які погодились розгрібати чужі гнидники, цілий день були на морозі біля людей, біля техніки. Не сиділи в теплому кабінетику за велику зарплату, а були на об'єкті - там, де має бути справжній керівник!

Я хочу подякувати депутату обласної ради, керівнику районної організації ВО "Черкащани" Анатолію Підгорному, який без розмов погодився надати фінансову підтримку та виступити спонсором даної акції.

Я хочу подякувати працівникам, які у вихідний день прийшли розгрібати ті сміттєві завали. Ви і є справжніми патріотами нашого міста - не словами, як деякі, а ділом - як одиниці.

Я хочу подякувати підприємцям, які надали свою техніку в найм для вивезення сміття.

Екоклінер... Не дуже хочеться дякувати, сміттєвий колапс якраз і утворився через вашу роботу... Але подякую вам за те, що в розмові ви визнали свої помилки та недопрацювання та пішли на діалог і направили свій контейнеровоз на два дні в Тальне, для вивезення сміття.

На жаль, тільки міська рада залишилася не при ділах. Результат роботи видно на фото. Всі намерзлись, але попрацювали дуже добре. За один суботній день вивезти все сміття не встигли - домовились продовжити цю роботу і в неділю, 6 січня.

Міський голово та відповідальні працівники міської ради, вас чекали цілий день, але не дочекалися... На превеликий жаль ви вибрали «позицію страуса». Оце і є ваша справжня позиція і відношення до міста та людей», - резюмує Олександр Гижко,

Читайте також:
Дві відпустки для одного конфлікту
Дехто – за гроші, «Урожай» - безкоштовно
Зробив добро – відійди на безпечну відстань
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік