Хороший був млин, міг би стати музеєм…
16.01.2019 17:13:55
коротке посилання: http://mistecko.ck.ua/?id651

Залишки будівлі млина на р.Гнилий Тікич, що в Катеринополі, вже стали своєрідною історичною пам’яткою минулого століття. Хто з людей старшого покоління не пам`ятає, як колись його механізми крутила енергія річки, а вже в радянські часи перейшли на електроенергію. Біля катеринопільського млина завжди було завізно, досвідчений мельник Микола Ярмоленко (нині покійний) умів налагодити механізми так, що катеринопільське борошно шанували далеко за межами району.

Багато хто з нас особисто користувалися послугою цього виробництва. «Там, всередині, було цікаво спостерігати за рухом механізмів, виготовлених із дерева, які придумали наші предки, - пишуть у соцмережах. - Не зберегли, а міг залишитися як музей народного побуту».

Надія Власенко з Катеринополя розповідає:

«Да, був хороший млин, я також його послугами користувалась. Борошно було класне і хліб із нього був прекрасним. Сама пекла»

«Я користувалась борошном з цього млина доти, поки він не припинив свою діяльність. Дуже добре було борошно. Тальнівське першого гатунку. А тут було загальне і було таке ж. Жаль що його розбомбили, - щиро жалкує господарка. - наче над повоєнними розрухами. Хоча млин «розбомбили» в мирні пострадянські часи.

«Пам‘ятаю запах всередині млину, - пише уродженка Катеринополя Ірина Литвин, - Там працювали добрі люди, які дозволяли спостергати за всім процесом. Любила бігати туди і споглядати! Шкода, що втрачаємо хороші знакові місця.

Відомий катеринопільчанин Микола Замковенко, схоже, знає, як все було. Мабуть, млин потрапив під гарячу руку тодішніх сільгоспкооперативів, що ділили майно чи то після розпаювання чи під час прихватизації. З виду затятий опозиціонер, Микола Іванович не особливо жалкує, заспокоює людей. «У Тальному борошно краще! – пише. - Передати мішечок, будеш жарить? Млин морально застарів, а потрібна була земля під проект, спалили і млин, і проект не вдався».

Отак тоді догосподарювалися.

Влітку руїни старого млина обростають чагарниками, взимку зяють напіврозваленими стінами. Катеринопільчанка Валентина Добровольська стурбована, що на цьому мальовничому узбережжі Тікича - пустир.

«А говорили, що в перспективі тут має бути парк із розвагами, фонтанами, місточками, екзотичними деревами і т.д. І що ж трапилось, що залишили при в*ізді до центру? Розвалини…»

Галявина біля старого млина використовується лише один-два рази на літо – на День молоді та Івана Купала. Споруджені для гуляння над річкою кладки зазвичай надовго не залишаються. Їх розбирають на дошки місцеві мешканці.

На фото: залишки млина в Катеринополі.

Читайте також:
Дві відпустки для одного конфлікту
Дехто – за гроші, «Урожай» - безкоштовно
Зробив добро – відійди на безпечну відстань
Хороший був млин, міг би стати музеєм…
У селищній раді роздули штат, як в ОТГ
Тальнівський мер просив 125-% надбавку до своєї зарплати
Міська рада обирає «позицію страуса»?
«Понти взяли верх і в Тальному поставили десяток урн...»
З новорічними подарунками – до дітей
Мобільний телефон – подарунок на Новий рік