Починаючи з лютого 2020 року, в нашій державі всі торги, що стосуються закупки лісу, будуть проходити виключно через офіційні майданчики системи «Прозорро.Продажі», що пройшли акредитацію. Такий механізм було запущено Міністерством енергетики і захисту довкілля. Серед основних умов проведення торгів було встановлено обов’язок реалізовувати великі партії необробленої деревини виключно через систему ProZorro.Sale. sale.uub.com.ua надає можливість прийняти участі у відкритих торгах та офіційно придбати лісозаготівлі.

Реєстрація для участі на відкритих аукціонах лісу

Протягом останнього часу, система торгівлі необробленою деревиною завжди супроводжувався великою кількістю скарг. Люди постійно зазначали, що при проведенні закупок лісу виграють лише ті, хто приймає участь при розробці тіньових та нелегальних схем. Такі заяви громадян владу піти на радикальні та ефективні міри. Було вирішено розробити відкриту та легальну схему по реалізації продажу лісу. Так було створено аукціони ProZorro.Sale з відкритим доступом до інформації щодо обліку заготовленої необробленої деревини. Такий крок без сумніву дозволив позбавитись тіньових схем та легалізувати чесні торги.

Відповідно до нового порядку, скористатися можливістю таких торгів може не кожен, оскільки правила стосуються лише тих покупців, які мають легальний річний прибуток в 10 млн. гривень. Також зазначено спеціальні правила щодо виставлення лоту на торги.Коли виставляється лот, він повинен формуватися тільки з однієї породи деревини. Як мінімум встановлено 150 кубічних метрів лісу, при цьому початкову для торгів вартість не можна встановлювати більше ніж 200 000 гривень.

Людям сподобалась ідея та її реалізація за допомогою аукціонів ProZorro.Sale, оскільки вони повністю відкриті та прозорі. При проведенні реєстрації для участі у майбутніх торгах, особа отримує повну інформацію щодо дати проведення торгів, обсягу лісу, найменування компанії, що організовує виставлення лоту на торги, та запропонований бюджет. Вся інформація є відкритою та може бути перевірена, а в тому разі, якщо вона не відповідає дійсності, то є можливість оскаржити це.

Особливу увагу необхідно приділити правилу щодо обов’язкової фіксації та реєстрації даних по проведеним закупкам. Усі майданчики, які забезпечують проведення відкритих торгів, в обов’язковому порядку передають результати закупок державі та реєструють їх в спеціальний реєстр. Це дозволяє стежити за обсягом та кількістю лісу, який було продано.

Як можна прийняти учать у відкритих торгах

Зареєструватися ра майданчику «Прозорро.Продажі» та приймати участь у відкритому аукціоні неможливо. Це можливо зробити лише через спеціальні акредитовані майданчики, попередньо пройшовши реєстрацію. «Українська універсальна біржа» – це офіціальний майданчик, який працює з системою «Прозорро.Продажі» від самого початку та має I-IV акредитаційний рівень, виданий Міністерством розвитку економіки України.

Ознайомитися з детальною інформацією щодо проведення відкритих аукціонів лісу можливо за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/aukciony-po-lisu-na-majdanchyku-ukraqinsqkoqi-universalqnoqi-birzhi. За допомогою зручного інтерфейсу сайту, авторизований користувач має змогу безперешкодно та швидко знайти потрібний йому аукціону лісу. Після цього обрати категорію лісоматеріалів (хвойні породи чи листяні). На вибір користувачу буде надано всі наявні на цей момент лоти на продаж, які будуть становити від 30 до 300 кубічних метрів.