В умовах зростаючого дефіциту на воду ми підготовили декілька способів перевірки та покращення її якості в домашніх умовах. Кожен п’ятий мешканець планети потерпає від нестачі чистої води. Та ж сама ситуація в Україні. Навіть в Містечку ніхто особливо не задумувався, наскільки чиста вода. ЇЇ роль в споживанні надвисока, адже це запорука успішного здоров’я і довголіття. Забруднена вода є причиною багатьох захворювань і тому нам треба дбати про її якість.

Якість води Містечка залежить від річкового басейну місцевості. Про інтерактивну карту забрудненості річок ми писали більше року тому. Вона показує хімічні аналізи найбільших річкових басейнів і з цього можна зробити певні висновки.

По-перше, дайте воді відстоятись в закритому вигляді в темному місці в прозорій посудині. Плівка на поверхні, осад на стінках чи дні через декілька днів свідчитимуть про наявність солей металів.

По-друге, прокип’ятіть більше 15 хвилин воду в металевій посудині. Коли вона охолоне – вилийте її. Якщо ви побачите накип на стінках сірого кольору – в воді перевищена концентрація кальцію, а якщо жовто-коричневий – то заліза.

По-третє, спробуйте засипати марганцівку в холодну воду. Якщо там будуть органічні речовини, вода перетвориться з світло-рожевої на жовту. Таку воду пити не можна.

По-четверте, спробуйте зважити однаковий об’єм фільтрованої води і вашої, що треба перевірити. Якщо відхилення буде більше 1-2%, то таку воду пити не можна.

По-п’яте, залиште декілька капель на стеклі чи дзеркалі. Через деякий час, коли вода випарується, будуть видно сліди. В такому разі вода містить сторонні домішки, в інакшому матимете чисту воду.

По-шосте, спробуйте в воду додати мило. Якщо в ній є домішки кальцію і магнію, вона не буде піниться. Говорять, що це тверда вода. Тому для прання іноді навіть збирають дощову воду, там мило швидко розчиняється.

По-сьоме, домашні тварини легко можуть визначити воду кращої якості. Якщо у вас є декілька варіантів води – налийте її у різні посудини і дайте попити. Воду кращої якості одразу виявлять тварини, вони не помиляються.

Тепер ми поділимось порадами, як краще захистити себе і очистити воду до її вживання. Отже, у випадку наявності органічних речовин (експеримент з марганцівкою), воду необхідно прокип’ятити мінімум 15 хвилин без закритої кришки. Але цей спосіб краще не використовувати, коли вода дає багато накипу.

Тому воду краще відстоювати більше 10-ти годин з періодичним її помішуванням для випаровування хлору та інших летючих домішок. За декілька годин до вживання, необхідно її залишити в спокої, щоб на дно посудини осіли важкі сполуки. Потім перелити для використання приблизно дві третини води, щоб на дні посудини залишивсь осад.